Новини 09:46

МЗС вимагає від РФ звільнити політв’язня Балуха

Крім того, МЗС вимагає допустити лікарів до засудженого у Криму українця.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії допустити до засудженого в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха медиків і негайно звільнити політв’язня. Про це у Twitter написала речник МЗС Мар'яна Беца.

 

"Вимагаємо від РФ допустити до політв'язня В. Балуха, який голодує з 18.03, українських лікарів. Вимагаємо його негайного звільнення", - наголосила вона.

 

 

Нагадаємо, 21 квітня у МЗС України висловили занепокоєння станом здоров'я українського активіста Володимира Балуха, незаконно засудженого в анексованому Криму.

 

Як повідомлялось, 20 квітня Кримська правозахисна група повідомила, що засудженого в анексованому Росією Криму українського активіста Володимира Балуха мають намір відправити в карцер СІЗО Сімферополя.  За даними правозахисників, Балуха звинувачують в «порушенні правил внутрішнього розпорядку».

 

19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Володимир Балух оголосив безстрокове голодування.

 

Раніше Міністерство закордонних справ України вимагає допустити українських лікарів до незаконно засудженого в окупованому Криму Володимира Балуха.

 

13 квітня Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент заявив, що в окупованому Криму на незаконно засудженого українського активіста Володимира Балуха чинять психологічний тиск та б'ють. Згодом заступник голови правління Кримьської правозахисної групи Володимир Чекригін повідомив, що до Балуха не пускають медиків.

 

16 квітня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена Росії Тетяни Москальковоі з проханням надати кваліфіковану медичну допомогу незаконно засудженому в окупованому Криму Володимиру Балуху.  А також закликала РФ провести розслідування щодо фізичного та психологічного тиску на Балуха.

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...