Новини 17:47

"Нова епоха миру". Підсумки зустрічі лідерів КНДР та Південної Кореї

Тиждень.ua зібрав головні подробиці зустрічі лідерів двох Корей і світові реакції на довгоочікуваний крок до примирення сусідів.

Уперше за 65 років лідер Корейської Народно-Демократичної Республіки перетнув кордон Південної Кореї для проведення переговорів. Зустріч глав Сеула та Пхеньяна стала історичною віхою для усього світу. Так, у демілітаризованій зоні, прикордонному пункті Пханмунджом, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і південнокорейський президент Мун Чже Ін оголосили заяву про спільну роботу з денуклеаризації Корейського півострова та про намір у кінці року підписати мирний договір про закінчення війни між країнами, яка тривала майже 70 років. Зокрема, Кім Чен Ин назвав зустріч "моментом початку нової історії ери і світу".

 

Тиждень.ua зібрав головні подробиці зустрічі лідерів двох Корей і світові реакції на довгоочікуваний крок до примирення сусідів.

 

 

Перше рукостискання

 

Лідер КНДР Кім Чен Ин і президент Південної Кореї Мун Чже Ін зустрілися у південній частині демілітаризованої зони, що розділяє дві країни. Потиснувши один одному руки, вони сказали вітальні промови.

 

 

"Це був момент, якого чекав увесь світ", -  наголосило CNN.

 

Зазначається, що обидва лідери при цьому постійно посміхалися і демонстрували привітність.

 

"Чи складно було дістатися сюди?" - запитав Мун Чже Ін північнокорейського колегу.

 

"Зовсім ні. Я по-справжньому радий і схвильований нашою зустріччю на цьому історичному місці. І я був дуже зворушений тим, що ви подолали такий шлях, щоб зустріти мене тут, біля демаркаційної лінії в Пханмунджомі", - відповів Кім Чен Ин.

 

"Це ваше сміливе і мужнє рішення дало нам змогу просунутися так далеко", - додав Мун Чже Ін.

 

Потім глава Пхеньяна зробив свій перший крок на територію Південної Кореї.

 

 

 

 

Згодом Мун Чже Ін запитав у лідера КНДР: "Ви перейшли на південну сторону, а коли мені можна буде вирушити на Північ?"

 

"Можливо, якраз зараз чудовий момент, щоб і ви ступили на територію Північної Кореї", - посміхнувся у відповідь Кім Чен Ин.

 

 

У свою чергу, опісля лідери двох країн перетнули прикордонну лінію, пройшли уздовж варти і попрямували для переговорів до будівлі "Будинок світу".

 

Наголошується, що Кім Чен Ин став першим північнокорейським лідером, який перетнув кордон Південної Кореї після закінчення війни у 1953 році.

 

Водночас Кім Чен Ин назвав зустріч "моментом початку нової історії ери і світу".

 

 

Дерево миру

 

Після обіду кортеж Кім Чен Ина зі супроводженням 12 охоронців, які бігли слідом за автомобілем, прибув на лінію розмежування.

 

 

 

 

Так, голови Сеула та Пхеньяна зробили символічний жест, посадивши сосну на знак нової ери у відносинах між країнами.

 

Зокрема, ґрунт і вода, використані для посадки, були взяті з обох сторін кордону та змішані.

 

Відзначається, що дерево датується 1953 роком, роком підписання Корейського військового перемир'я.

 

Під час церемонії сестра Кім Чен Ина допомогла йому одягнути білі рукавиці.

 

Наголошується, що лідери разом поклали останню лопату землі.

 

 

Опісля Кім сказав, що до обох країн прийшла "нова весна".

 

"Як і сосна, я сподіваюся, ми завжди будемо зеленіти, навіть у зимовий час", - сказав лідер КНДР.

 

"Так, так і буде", - відповів йому Мун Чже Ін.

 

 

Головні заяви

 

 

Фінал Корейської війни

 

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин та президент Південної Кореї Мун Чже Ін домовилися про намір в кінці року підписати мирний договір про закінчення війни між країнами, яка тривала майже 70 років.

 

Зазначається, що під час переговорів лідери обох країн підписали "Декларацію Панмунджома за мир, процвітання і об'єднання на Корейському півострові".

 

 

"Обидва лідери урочисто заявляють ... що на Корейському півострові більше не буде війни, і почалася нова епоха миру", - йдеться у повідомленні.

 

 

"Південь і Північ працюватимуть разом, щоб пом'якшити гостру військову напруженість на Корейському півострові та істотно усунути небезпеку війни. Південь та Північ погодилися припинити всі бойові дії проти іншої сторони, які є джерелом військової напруженості та зіткнень у всіх районах, включаючи землю, море та повітря", - йдеться у повідомленні.

 

"Я сподіваюся, ми не повторимо помилок минулого...Сподіваюся, двом корейським народам це дасть можливість вільно пересуватися між Північчю і Півднем. Нам потрібно взяти на себе відповідальність за нашу власну історію", - заявив Кім Чен Ин.

 

 

 

 

Як відзначає Bloomberg News, Кім Чен Ин та Мун Чже Ін наступного місяця проведуть військові переговори.

 

 

Денуклеаризація

 

Голови двох країн також домовилися про спільну роботу з денуклеаризації Корейського півострова.

 

"Сьогодні Кім Чен Ин і я - ми домовилися про те, що повна денуклеаризація Корейського півострова буде досягнута - це наша мета", - зазначив президент Південної Кореї.

 

"Південь і Північ домовилися активно діяти для співпраці з міжнародним співтовариством у питанні денуклеаризації Корейського півострова", - йдеться у заяві.

 

Прес-секретар президента Південної Кореї також розповів, що глава КНДР пообіцяв не здійснювати ядерні випробування.

 

 

"Кім Чен Ин сказав президенту Муну, що чув, що той завжди постає спозаранку через ракетні запуски Півночі, і пообіцяв, що більше не буде турбувати його сон", - сказав прес-секретар.

 

 

Об'єднання залізниць

 

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін під час саміту з лідером КНДР Кім Чен Ином запропонував також об'єднати залізничні мережі.

 

Зокрема, Мун заявив, що відвідати визначні пам'ятки Північної Кореї, зокрема, священну гору Пектусан на кордоні з Китаєм.

 

У свою чергу, Кім Чен Ин відзначив, що транспортна система КНДР недостатньо розвинена для таких поїздок.

 

"Мун у відповідь заявив, що жителі Північної Кореї зможуть скористатися потягами Півдня після поліпшення відносин між країнами та возз'єднати залізничні мережі", - йдеться у повідомленні.

 

Так, Мун Чже Ін має намір поїхати з візитом до Пхеньяну восени 2018 року.

 

 

Дві Кореї - це один народ

 

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що дві Кореї - це один народ, який повинен прагнути до об'єднання.

 

"Ми не повинні протистояти один одному... ми повинні жити в єдності. Ми вже давно чекали, що цей момент станеться. Всі ми", - наголосив лідер КНДР.

 

За його словами, дві країни зможуть насолоджуватися миром і процвітанням на Корейському півострові, не боячись війни.

 

 

 

Реакція світу

 

 

США

 

Президент Сполучених Штатів Америки позитивно оцінив проведення спільного саміту керівника Корейської Народно-Демократичної Республіки Кім Чен Ина та президента Південної Кореї Мун Чже Іном.

 

"Після шаленого року запуску ракет і ядерних випробувань в даний час проходить історична зустріч між Північною і Південною Кореєю. Хороші речі відбуваються, але тільки час покаже", - написав Трамп у Twitter.

 

 

Господар Білого дому також згадав про закінчення війни між двома Кореями.

 

"Корейська війна закінчиться! Сполучені Штати та весь їхній великий народ повинен дуже пишатися тим, що зараз відбувається у Кореї!", - наголосив Трамп.

 

 

НАТО

 

Генеральний секретар НАТО під час зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу привітав історичну зустріч лідера КНДР Кім Чен Ина з президентом Південної Кореї.

 

"Сьогоднішній день позначений історичною зустріччю на Корейському півострові. НАТО повністю підтримує політичне вирішення напруженості у регіоні" - підкреслив він.

 

 

"Тому я вітаю цю зустріч, прогрес, якого досягли лідери і продемонстровані ними зобов’язання" - додав генсек.

 

 

Китай

 

Речник Міністерства закордонних справ Китаю Лу Кана  привітав Корейську Народно-Демократичну Республіку та Південну Корею з успішно проведеним спільним самітом.

 

"Китай завжди підтримував обидві сторони для встановлення взаємної довіри та покращення двосторонніх відносин шляхом діалогу та консультацій. Це є спільним інтересом обох сторін та регіону та відповідає загальним очікуванням міжнародного співтовариства. Ми сподіваємось і віримо, що Північнокорейська та Південнокорейська сторони зможуть реалізувати  той консенсус, який був досягнутий їхніми лідерами, і продовжать докладати зусиль для примирення та співпраці", - зауважив він.

 

Крім того, у Китаї також висловили надію на те, що сторони продовжать діалог щодо денуклеаризації Корейського півострова та процес політичного врегулювання проблеми.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...