Новини 17:26

У ГПУ назвали статтю, за якою планують оголосити підозру журналісту Вишинському

Водночас прес-секретар Луценка повідомила, що обшуки наразі тривають.

Генеральна прокуратура України вирішує питання про затримання керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського та повідомлення йому про підозру в державній зраді. Про це у вівторок, 15 травня, повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

 

За її словами, Служба безпеки України та прокуратура Криму проводили обшуки в редакції та прес-центрі незаконно діючого в Україні медіа ресурсу "РИА Новости Украина", а також за адресами проживання осіб, які організовували та забезпечували його протиправну діяльність.

 

"Слідством встановлено, що "Федеральное государственное унитарное предприятие "Международное информационное агентство "Россия сегодня", з метою проведення підривної діяльності проти України, у 2014 році, без передбаченої Законом України "Про інформаційні агентства" державної реєстрації, створило "Росийское информационное агентство новости Украина", з допомогою якого протягом декількох років український медіа простір наповнювався спотвореною інформацією про події в Україні, в тому числі, всіляко виправдовувалась окупація півострову Крим Російською Федерацією", – йдеться в повідомленні.

 

Сарган наголосила, що правоохоронці встановили причетність громадян України до незаконної діяльності зазначених медіа ресурсів в Україні.

 

"Під час розслідування отримано докази того, що інформація розміщена на інтернет ресурсі "РИА Новости Украина" містить заклики спрямовані на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості України, державній та інформаційній безпеці", – заявила вона.

 

Водночас прес-секретар глави ГПУ додала, що наразі обшуки тривають, проте в ході їх проведення вже виявлено значний обсяг доказової інформації, який підтверджує описану протиправну діяльність.

 

"По закінченні обшуків буде вирішено питання щодо затримання особи, яка безпосередньо керувала незаконним інформаційним агентством "РИА Новости Украина»" та повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 111 КК України", – підсумувала вона.

Як повідомлялося, 15 травня у Києві СБУ прийшла з обшуками до офісу російського агентство міжнародної інформації "РИА Новости Украина". Також спецслужба затримала російського пропагандиста Кирила Вишинського.

 

Згодом генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що слідство має докази виконання проплачених антиукраїнських атак російською пропагандистською структурою «РИА Новости Украина».

 

Крім того, Служба безпеки України в ході обшуків виявили у журналіста "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського паспорт громадянина Росії. Правоохоронці встановили, що навесні 2014 року Вишинський отримав завдання виїхати до Криму, де він взяв особисту участь у пропагандистських акціях, спрямованих на підтримку анексії та "приєднання" півострова до РФ.

схожі новини