Новини 19:37

Омбудсмен звернулась до РФ щодо справи політв'язня Сенцова

Денісова просить уповновженого з прав людини РФ перевірити умови тримання та можливість надання українцю медичної допомоги.

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова звернулась до омбудсмена Росії щодо справи українського політв'язня Олега Сенцова. Відповідне звернення опубліковано на сайті українського омбудсмена.

 

"Я стурбована дотриманням прав громадянина України Олега Сенцова, засудженого на території Російської Федерації", -  йдеться у повідомлені.

 

Зазначаєтьсяв, що вона просить Татьяну Москалькову особисто перевірити умови тримання та можливість надання українцю медичної допомоги.

 

Крім того, український омбудсмен надіслала звернення до глави МЗС Павла Клімкіна з проханням доручити Консульству України в Єкатеринбурзі здійснити візит до виправного закладу, де наразі знаходиться Сенцов, та перевірити умови тримання і надання йому медичної допомоги.

 

Нагадаємо, 14 травня у Росії незаконно ув'язнений український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування.  Зазначається, що Сенцов вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та окупованому Криму. Так, українець повідомив адвокату, що готувався до цього кроку два місяці, відмовляючись від передач та фізично готуючи організм. Водночас захисник Дмитро Дінзе попередив підзахисного про всі можливі наслідки, зокрема, незворотні для здоров'я. Однак Сенцов заявив, що готовий померти, якщо вимоги не будуть виконані.

 

Як повідомлялося 16 березня, незаконно ув'язнений в Росії український режисер Олег Сенцов повідомив про погіршення стану здоров'я. Зокрема, він зазначив, що в нього почали кришитися зуби та випадати волосся.

 

Додається, що 25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі. Росія відмовила Україні у передачі політв'язня  Сенцова, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

схожі новини