Новини 17:36

У Росії затримали активістів за український прапор

У Санкт-Петербурзі затримали трьох активістів, які тримали український прапор та плакат на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова.

В суботу, 2 червня, у російському місті Санкт-Петербург під будівлею Петроградського районної суду затримали трьох активістів, які тримали український прапор та плакат на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова. Про це повідомляє ОВД-Інфо.

 

Варто зазначити, що активістів Ольгу Смірнову, Марію Кожеватову і Асану Мумджізатримали біля будівлі Петроградського суду, де мав відбутися суд над активістом "Демократичного Петербурга" Всеволодом Нелаєвим. Правоохоронці затримали всіх трьох за "порушення федерального закону про публічні заходи".

 

За інформацію джерела, Всеволод Нелаєв був затриманий 1 червня під час пікету на підтримку Сенцова. Але причиною затримання стала участь Нелаєва у першотравневій ході.

 

Затриманих доставили у відділ поліції Петербурга. Смірнову відпустили з поліції без складання протоколу, а решта залишились у відділі. На них складають протоколи за фактом повторного порушення порядку проведення публічного заходу.

Нагадаємо, 31 травня влада Центрального адміністративного округу Москви відмовила у проведенні 2 червня акції #SaveOlegSentsov на підтримку незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова, якого утримує Росія. Зокрема, посадовці послалися на те, що активісти "будуть заважати містянам і порушувати їхні права".

 

У свою чергу Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити тиск на Росію через справу незаконно засуджених українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яких утримує РФ.

схожі новини