Новини 17:31

"Визволити негайно". Хто закликає Росію звільнити українських політв'язнів

Тиждень.ua зібрав усі заяви світових лідерів та міжнародної спільноти щодо незаконного утримання українців.

На території Російської Федерації та в окупованому Криму 70 громадян України позбавлені волі за політичними мотивами. Світ регулярно закликає РФ  звільнити ув'язнених. 

 

Тиждень.ua зібрав усі заяви світових лідерів та міжнародної спільноти щодо незаконного утримання українців.

 

США

 

Державний департамент США 18 червня закликав Росію негайно звільнити незаконно ув'язнених українців, а саме: Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Шумкова та Володимира Балуха. 

 

У заяві зазначається, що Сполучені Штати глибоко стурбовані зростаючою кількістю осіб – зараз понад 150, встановлених авторитетними правозахисними організаціями як політичні та релігійні бранці, що утримуються урядом Російської Федерацією.

 

Латвія

 

 Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич закликав Росію негайно звільнити українського політичного ув'язненого Олега Сенцова та інших політв'язнів.

 

"Оскільки починається другий місяць голодування українського режисера Олега Сенцова в російській тюрмі, я приєднуюсь до тих, хто вимагає від російської влади звільнити його, а також інших політв'язнів, негайно", - сказано в повідомленні.

Литва

 

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс 4 червня закликав РФ негайно звільнити незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

"Ми закликаємо Росію припинити порушувати права людини і негайно випустити незаконно арештованого видатного українського кінорежисера Олега Сенцова, який ув’язнений в російській тюрмі в Арктиці та вже понад 3 тижні голодує", – наголосив дипломат у Twitter.

 

 

Канада

 

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд 8 червня  також підтримала українського режисера:

 

"Канада глибоко стурбована станом українського режисера Олега Сенцова, який зараз знаходиться у в'язниці і на голодує на знак протесту проти незаконних дій у відношенні до українських політв'язнів. Ми закликаємо Росію звільнити його."

 

 

Чехія

 

20 червня депутати парламенту Чехії направили до посольства Росії листа з вимогою негайно звільнити незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова та понад 60 українських політичних в'язнів, утримуваних РФ.

 

Під зверненням підписалися 25 депутатів п'яти партій – "Піратів", ODS, KDU-ČSL, TOP 09 та STAN.

 

"Єдиною провиною Сенцова є те, що він відкрито виступає проти російської агресії в Криму і окупації його рідної землі. Абсолютно неприйнятно, щоб у в'язницю людину садили тільки за висловлення своєї власної політичної думки", – наголосив депутат від партії "Піратів" Ян Ліпавський.

Польща

 

Сейм Польщі прийняв постанову з вимогою звільнення незаконно утримуваних Олега Сенцова, за яку роголосували 410 депутатів.

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував ухвалення постанову у справ українських політв'язнів:

 

"Щиро вдячний Сейму Республіки Польща за прийняття ухвали із закликом до Росії звільнити українських політичних в’язнів. Завдяки таким партнерам як Польща ми є сильніші і солідарні в захисті цінностей і життів невинних людей".

 

 

 

Туреччина

 

13 червня президент України Петро Порошенко зустрівся з президентом Туреччини Раджепом Таїпом Ердоганом та закликав сприяти у звільненні українських заручників. 

 

Про можливість допомоги у звільненні українських політв'язнів з боку Туреччини повідомив також уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

 

В ефірі телеканалу ATR він розповів, що президент Туреччини не виключає можливості обміну українців на російських агентів, зарештованих Туреччиною, як це сталося із заступниками голови Меджлісу  Ільми Умеровим та Ахтемом Чийгозом.

 

Велика Британія 

 

Британське Міністерство закордонних справ  закликало Росію звільнити 70 українських політичних в'язнів.

 

"Їх було засуджено до тривалих тюремних ув’язнень після судових процесів, які не видаються такими, що відповідають міжнародним стандартам. Позбавлення їх волі, як і інших 70 українців, включно з кримськими татарами, свідчить про системне переслідування Росією тих, хто публічно виступає проти незаконної анексії Криму", – йдеться в повідомленні.

 

У зовнішньополітичному відомстві Британії також висловили стурбованість станом здоров’я незаконно утримуваних РФ Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олександра Шумкова та Володимира Балуха, які оголосили голодування на знак протесту проти тривалого позбавлення волі українських політв’язнів.

 

"Їхні тюремні вироки, як і затримання багатьох інших українців, які були ув’язнені владою Росії, виглядають політично вмотивованими. Ми закликаємо Росію звільнити їх негайно. Контроль Росії над Кримом продовжує бути незаконним і нелегітимним, а також є грубим порушенням численних міжнародних зобов’язань РФ", – наголосили у відомстві.

 

ОБСЄ 

 

Місія США при Організації безпеки і співробітництва в Європі закликала Росію негайно звільнити українського режисера-політв’язня Олега Сенцова та інших утримуваних українців. Про це йдеться у заяві тимчасово повіреного у справах при ОБСЄ Геррі Кемієна.

 

ЄСПЛ

 

Європейський суд з прав людини закликав уряд Росії надати інформацію про стан здоров'я незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомила адвокат міжнародної правозахисної групи "Агора" Наталія Добрева, яка представляє Сенцова в Європейському суді.

 

Зазначається, що суд направив запит уряду Росії щодо інформації про дотримання стосовно заявника вимог статей 2 (право на життя), 3 (заборона тортур) і 4 (заборона примусової праці) Конвенції у зв'язку з його голодуванням. Суд також просить надати докладну інформацію про поточний стан здоров'я Олега Сенцова разом із медичною документацією до 27 червня. За словами адвоката, РФ не має права використовувати способи примусового годування.

 

Європейська Рада

 

Президент Європейської Ради Дональд Туск повідомив, що підтримує заклик Європейської кіноакадемії, яка закликала вжити заходів для звільнення незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова, та попросив Європейський союз та країни "Великої сімки" приєднатися до нього.

 

"Європейська кіноакадемія звернулася до мене з приводу Олега Сенцова, українського кінорежисера, засудженого до 20 років в'язниці в політичному процесі в Росії, він 22 (24 – Ред.) дні голодує. Я закликаю ЄС і G7 підтримати заклик. Наша солідарність може врятувати його життя", – наголосив Туск.

 

 

 

Amnesty International

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала звернення, в якому вимагає від Росії звільнити незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

«Олег Сенцов голодує вже 25 днів на знак протесту проти утримання Росією в неволі українських політв’язнів. Він сам отримав 20-річний термін ув’язнення унаслідок несправедливого та політично мотивованого судового процесу. Ми підтримуємо Олега і вимагаємо його звільнення!»,  - йдеться у повідомленні організації.

 

 

Американський ПЕН-центр 

Американський ПЕН-центр, неурядова організація, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів, написав відкритий лист президенту Росії Владіміру Путіну  з вимогою негайно звільнити незаконно ув'язненого у в'язниці українського режисера Олега Сенцова.

 

"Шановний президенте Путін! Ми, нижче підписані художники, письменники, кінематографісти та активісти, приєдналися до PEN America, щоб закликати до негайного та беззаперечного звільнення незаконно ув'язненого українського режисера Олега Сенцова. Зважаючи на триваюче голодування Сенцова, наша вимога є невідкладною", - йдеться у листі.

 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...