Новини 17:51

Політв'язень Балух розповів про образи в кримському ізоляторі

За словами українця, начальник ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) Валерій Ткаченко неодноразово йому погрожував.

Український активіст Володимир Балух на засіданні підконтрольного Росії Роздольненського районного суду Криму 22 червня розповів про образи, фізичне насильство і провокації з боку начальника ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) Валерія Ткаченка. Про це повідомляють Крим.Реалії.

 

"Потерпілий (начальник Валерій Ткаченко – ред.) заявив (на суді, – Ред.), що у нього неприязного ставлення до мене немає. Але з першого дня мого перебування в ІТТ, коли Ткаченко зайшов до мене вранці на перерахунок, насамперед сказав: "О, "правосека" нарешті привезли. Зараз "двадцяточку" тобі навалять – на зоні навчать батьківщину любити", – зауважив Балух  на допиті.

 

За його словами, він не раз заявляв про бажання давати показання під поліграф, в чому йому відмовляли.

 

"Він (Ткаченко, - Ред.) звертався до мене суцільними матюками. Кожен раз, коли перебував в ІТТ, він приходив до мене в камеру і намагався образити, принизити за національною ознакою і, за його розумінням, мою належність до "Правого сектору". Говорив, що і вирізати нас, хохлів, треба як вид, і різне інше. Приходив з перегаром, у цивільному одязі, у вихідні дні. Ці спроби мене вдарити, образити, усі провокації – є на відеозйомці", – наголосив він.

 

Крім того, Ткаченко неодноразово  погрожував українцю.

 

"Він говорив, що, потрапивши на зону, я там обов'язково пошкодую про те, що так незалежно і вільно себе почуваю. Говорив, що з мене там зроблять слухняне бидло. Залетять маски і швидко цю дурь з голови у мене виб'ють", - підкреслив Балух.

 

Він також розповів обставини конфлікту з Ткаченко, в якому Балух нібито застосував силу до начальника ІТТ.

 

"У цей день він (Ткаченко, - Ред.) прийшов до мене і сказав представитися. Я запитав, кому я повинен представитися. Він відповів матюками і нецензурно послав мене. Тоді я сказав, що не буду представлятися теж. Він грубими словами сказав мені вийти в коридор. Коли мене почали обшукувати, я стояв спиною. Тоді відчув - я наполягаю на цьому - акцентований удар кулаком в область лопатки. Звідси моє мимовільне рух кулаком. Я наполягав почистити відеозапис від зайвих шумів і побачити цей момент", - заявив він.

 

Раніше стало відомо, що за  Володимиром Балухом, якого утримують у сімферопольському СІЗО, встановили відеоспостереження. 

 

Нагадаємо, 18 червня у окупованому Криму Балуха звинуватили у "дезорганізації роботи ізолятору тимчасового тримання" через нібито забруднення одягу начальника ізолятору Валерія Ткаченка.

 

6 грудня 2017 року Балуху вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч. 2 ст. 321 КК РФ (Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Обвинувачення висунуте в рамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя.

 

Відповідну справу проти українця завели в серпні 2017 року. Сталося це після того, як Балух та його адвокат подав скаргу в поліцію на незаконні дії начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченка, який ображав і вдарив українця. У відповідь Ткаченко подав свою скаргу на Балуха. За заявою Ткаченка Слідчий комітет РФ 22 серпня 2017 року порушив кримінальну справу проти активіста. За версією слідства, Балух 11 серпня 2017 року під час ранкового огляду камер ІТТ в коридорі вдарив ліктем в живіт капітана Валерія Ткаченка, після чого політв'язень зайшов в камеру №2, узяв флакон миючого засобу і знову вдарив начальника ІТТ по правій руці.

 

Як повідомлялося, 19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Балух оголосив безстрокове голодування. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...