Новини 12:41

ГПУ завершила розслідування щодо Добкіна

Водночас правоохоронці завершили розслідування щодо екс-заступника глави Харківської міськради.

Генеральна прокуратора України завершила досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо колишнього міського голови Харкова, народного депутата від "Опозиційного блоку" Михайла Добкіна. Про це у вівторок, 10 липня, повідомила прес-секретар генерального прокуратора Лариса Сарган.

 

Водночас правоохоронці завершили розслідування щодо екс-заступника  Добкіна – директора Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради та колишнього начальника управління містобудування та архітектури – головного архітектора міста Харкова, а також стосовно колишнього начальника управління земельних відносин Харківської міської ради, представників обслуговуючого кооперативу та споживчого товариства.

 

"У ході досудового розслідування встановлено, що колишній Харківський міський голова, його заступник - директор Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради, начальник управління містобудування та архітектури - головний архітектор міста Харкова, начальник управління земельних відносин Харківської міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, діючи в інтересах засновників обслуговуючого кооперативу та споживчого товариства, сприяли у пособництві останнім у незаконному заволодінні шахрайським шляхом земельними ділянками на території м. Харкова", – йдеться в повідомленні.

 

За словами Сарган, представники обслуговуючого кооперативу та споживчого товариства за пособництва вищезазначених службових осіб Харківської міської ради, заволоділи земельними ділянками на території Харкова загальною площею понад 74 га, чим спричинили збитки територіальній громаді міста на загальну суму понад 230 млн грн.

 

"На даний час матеріали досудового розслідування відповідно до вимог ст.290 КПК України надано стороні захисту для ознайомлення. Після виконання вимог ст. 290 КПК України обвинувальний акт стосовно зазначених вище службових осіб Харківської міської ради, представників обслуговуючого кооперативу та споживчого товариства буде скеровано до суду для розгляду по суті", – наголошується в повідомленні.

 

Як повідомлялося, у березні генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що кримінальне провадження щодо народного депутата із фракції "Опозиційний блок" Михайла Добкіна скоро буде передане до суду.

 

Нагадаємо, 29 червня генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Михайла Добкіна. За його словами, в діях Добкіна "вбачаються ознаки умисної змови групи осіб для зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 га земельних ділянок у Харкові нормативною вартістю понад 220 млн грн".

 

14 липня ГПУ вручила Добкіну повідомлення про підозру.

 

15 липня 2017 року  Печерський райсуд вирішив узяти під варту на два місяці народного депутата від "Опозиційного блоку" Михайла Добкіна з можливістю внесення застави у розмірі 50 млн гривень.