Новини 18:20

Фігуранта ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» вивозили на медогляд — адвокат

За словами адвоката, він подав скаргу до обласної прокуратури на дії співробітників СІЗО.

Незаконно затриманого фігуранта ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Еміра-Усеїна Куку вивозили з СІЗО російського Ростова-на-Дону на огляд до медустанови. Про це у понеділок, 10 липня, повідомив адвокат Сергій Локтєв, передає Крим.Реалії.

 

«Сказали, що його возили на медобстеження. У зв'язку з чим, відповідно, не пояснили. Я так розумію, що це пов'язано з голодуванням. Зараз він знову перебуває в СІЗО. У допуску до нього мені відмовили та причини не пояснили. Про стан його здоров'я мені також нічого не відомо», – пояснив Локтєв.

 

За словами адвоката, він подав скаргу до обласної прокуратури на дії співробітників СІЗО через відмову допустити захисника до підсудного.

 

Нагадаємо, 10 липня повідомлялось, що у Ростові-на-Дону (РФ) зник незаконно затриманий кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір".

 

28 червня кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір", оголосив голодування.

 

Нагадаємо, Емір-Усеїн Куку був заарештований в лютому 2016 року за звинуваченням в причетності до діяльності організації "Хізб ут-Тахрір".

 

Зазначимо, представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

 

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...