Новини 10:11

СБУ заблокувала кібератаку спецслужб РФ на об’єкт критичної інфраструктури України

За даними правоохоронців, продовження кібератаки могло призвести до зриву технологічних процесів та можливої аварії.

Служба безпеки України заблокувала спробу спецслужб Росії здійснити кібератаку на мережеве обладнання товариства "Аульська хлоропереливна станція", яке є об’єктом критичної інфраструктури країни. Про це в середу, 11 липня, повідомляє прес-служба відомства.

 

Як зазначається, фахівці СБУ в сфері кібербезпеки встановили, що протягом декількох хвилин системи управління технологічними процесами та системи виявлення ознак аварійних ситуацій підприємства були умисно уражені комп’ютерним вірусом VPNFilter з території РФ. За даними правоохоронців, продовження кібератаки могло призвести до зриву технологічних процесів та можливої аварії.

 

"Задум кібератаки країни-агресора полягав у блокуванні сталого функціонування саме переливної станції, яке забезпечує рідким хлором для очищення води водопровідно-каналізаційних підприємств на всій території України", – йдеться в повідомленні.

 

У спецслужбі також заявили, що у взаємодії з адміністрацією товариства вдалося попередити потенційну техногенну катастрофу.

 

"Для блокування ураження комп’ютерним вірусом інших складових інформаційно-телекомунікаційних систем об’єкту критичної інфраструктури, недопущення можливих катастрофічних наслідків, фахівцями СБУ у взаємодії із працівниками провайдера та "Аульської хлоропереливної станції" шкідливе програмне забезпечення VPNFilter було локалізоване та знешкоджене", – підкреслили у відомстві.

 

Крім того, у СБУ додали, що в травні 2018 року працівники СБУ вже фіксували прояви підготовки російських спецслужб до проведення кібератаки на об’єкти державного та приватного секторів з використанням саме комп’ютерного вірусу VPNFilter.

 

"VPNFilter – багаторівневе модульне шкідливе програмне забезпечення з універсальними можливостями, які забезпечують проведення як кіберрозвідки, так і деструктивних кібероперацій", – пояснили правоохоронці.

 

Нагадаємо, 26 червня голова Кіберполіції України повідомив про можливість масштабної атаки російських хакерів на Україну.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...