Новини 16:23

Активісти оголосили старт глобальної акції до дня народження політв'язня Сенцова

13 липня - день народження Олега Сенцова.

Активісти анонсували глобальну акцію до дня народження незаконно ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова, який голодує на знак протесту в російській колонії. Про це йдеться у повідомленні на сторінці спільноти  #Save Oleg Sentsov у Facebook у середу, 11 липня.

 

"13 липня - день народження Олега Сенцова. Давайте привітаємо його і покажемо, що весь світ вимагає звільнення політичних в'язнів з тюрем Росії", - йдеться у повідомленні.

 

 

 

 

Активісти пропонують роздрукувати фото Олега Сенцова та сфотографувати його на фоні визначної пам'ятки, "візитної картки" міста, або на фоні будь-якого іншого відомого місця, яке знаходиться поряд. У день народження українця, 13 липня, потрібно розмістити в інтернеті цю фотокартку з хештегом #SaveOlegSentsov.

 

Нагадаємо, близько 50 людей зібралися в неділю,8 липня, на Майдані Незалежності на підтримку політичних в'язнів, яких утримують на території Російської Федерації. 

 

 4 липня, біля посольства Німеччини у Києві почалися акції на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова, який голодує у російській в'язниці. 

 

Активісти впродовж кількох днів приходили під посольство з плакатами на підтримку Сенцова. Раніше активісти передали у посольства Німеччини та Франції листи з вимогою до Ангели Меркель та Еммануеля Макрона особисто звернутися до президента РФ Владіміра Путіна з проханням про звільнення політв'язня

 

Як повідомлялося, 25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі.  14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування, вимагаючи відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та окупованому Криму. Відтоді в Україні та світі проходять постійні акції на підтримку режисера та інших українських політв'язнів.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...