Новини 21:51

Україна очікує на рішення РФ щодо обміну 36 росіян на українських політв'язнів - Геращенко

РФ не дає відповіді, блокуючи тим самим питання звільнення українців в російських в'язницях.

На наступному засіданні гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи в Мінську, що відбудеться 25 липня, Украна очікуватиме від Росії офіційної відповіді на пропозицію передати 36 росіян в обмін на українських заручників Кремля. Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі, перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко у Facebook 11 липня. 

 

"Ми очікуємо 25 липня офіційної відповіді представників РФ на конкретну й цілком зрозумілу пропозицію: чи готові вони розморозити питання звільнення незаконно утримуваних, чи збираються забрати 36 громадян РФ, які прагнуть повернутися на Родіну, й віддати нам Сущенка, Сенцова, Кольченка, Клиха, Карпюка, Панова, Гриба, інших українців і кримських татар з російських тюрем", — написала Геращенко.

 

"РФ і її представники й надалі уникають будь - якої відповіді , блокуючи тим самим питання звільнення українців в російських тюрмах", - додала перша віце-спікерка. 

 

Нагадаємо, 29 червня стало відомо, що Українська сторона готова передати РФ 23 росіян, засуджених в Україні за підготовку терактів, шпигунство та бойові дії

 

 29 червня омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що Російська Федераціяне має жодного документа, який би підтверджував російське громадянство політв’язня Олега Сенцова

 

27 червня стало відомо, що Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова не буде просити президента Владіміра Путіна про помилування Сенцова. 

 

25 червня генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Владіміра Путіна про помилування Сенцова. Своєю чергою, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Москва не звільнить політв'язня на підставі прохання, яке надіслав Ягланд. 

схожі новини