Новини 23:03

Денісова обговорила питання звільнення українських політв'язнів з послом США в Україні

Омбудсмен попросила, щоб до відвідання українських політв’язнів було допущено хоч одного представника, який би не залежав від Росії.

У середу, 11 липня, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова провела зустріч з послом Сполучених Штатів в Україні Марі Йованович. Про це йдеться у прес-службі офісу омбудсмена.

 

Зазначається, що під час зустрічі Денісова наголосила на необхідності здійснення міжнародного тиску на РФ задля звільнення українських політв’язнів.

 

"Людмила Денісова висловила вдячність Посольству США за їх принципову позицію щодо звільнення Олега Сенцова та всіх утримуваних на території РФ та Криму громадян України. Уповноважений розповіла про свою поїздку до Росії та черговий раз наголосила, що гарантії, надані їй президентом РФ Володимиром Путіним щодо відвідання українських політв’язнів, російською стороною не були виконані", - йдеться у повідомленні. 

 

За словами Людмили Денісової, вона неодноразово зверталась до Міжнародного комітету Червоного Хреста з прохання відвідати українських політв’язнів та перевірити умови їх утримання. 

 

«Я прошу вас вплинути на Російську Федерацію, щоб вони допустили до відвідання українських політв’язнів хоч одного представника, який би не залежав від Росії. Також я давно неодноразово наголошувала, що медичний огляд засуджених українців має проводитись незалежними лікарями, тому що інформація, яку ми отримуємо від РФ про стан здоров’я українців, дуже суперечлива», - звернулась до Посла Людмила Денісова.

 

У відповідь Марі Йованович зазначила, що США продовжить підтримувати Україну як державу, яка побудована на принципах демократії та дотримується всіх міжнародних договорів та конвенцій.

 

Раніше Денісова заявила, що російського омбудсмена не допустять до затриманих росіян до виконання домовленостей. 

 

Нагадаємо, 2 липня  Денісова після безуспішних спроб відвідати утримуваних у російських в'язницях українців повернулася до Києва.

 

29 червня омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що РФ не має жодного документа, який би підтверджував російське громадянство політв’язня Олега Сенцова

 

28 червня посольство України в Росії направило ноту Міністерству закордонних справ РФ з рішучим протестом через недопуск Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової до незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

28 червня Денісова прибула до російського міста Лабитнангі, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

Як повідомлялося, 13 червня український омбудсмен Людмила Денісова поїхала до Росії, щоб відвідати українських бранців Кремля

 

 

 

схожі новини