Новини 09:12

У Криму російські окупанти чинять психологічний тиск на українських моряків

Зокрема, родичі розповіли омбудсмену, що одразу після затримання українців доставили до Балаклави "для проведення процесуальних дій".

У окупованому Криму російські силовики чинять психологічний тиск на членів екіпажу українського судна "ЯМК-0041", яких 4 травня затримали прикордонники РФ у Чорному морі. Про це повідомили родичі моряків, передає прес-служба омбудсмена.

 

Зокрема, родичі розповіли омбудсмену, що одразу після затримання українців доставили до Балаклави "для проведення процесуальних дій".

 

"Сім’ї затриманих наголошують на порушенні прав людини з боку російської сторони. Зокрема, вони розповідають, що російські правоохоронні органи чинили психологічний тиск, моряків  тримали під дулом автоматів", – йдеться в повідомленні.

 

Своєю чергою, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова наголосила, що неодноразово зверталась до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової.

 

"16 травня Уповноважений направила звернення з проханням встановити місцезнаходження українців та пояснити причини їх затримання, а також перевірити умови утримання та надання українцям медичної допомоги. Ще один лист до російської сторони був направлений 25 червня. У ньому Людмила Денісова висловила занепокоєння інформацією про те, що рибалки почали голодування та звернулась з проханням сприяти її особистому візиту до громадян України", – зазначається в повідомленні.

 

Крім того, Денісова додала, що відповідь на запит отримала лише 10 липня з єдиною фразою – її прохання про відвідання даних громадян України направлено на розгляд компетентних органів.

 

Нагадаємо, 25 червня міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував голодування моряків українського судна ЯМК-0041, затриманих біля берегів анексованого Криму. В коментарі журналістам Клімкін повідомив, що консули не мають доступу до ув'язнених,

 

25 червня Адвокат Едем Семедляєв повідомив, що члени екіпажу українського судна "ЯМК-0041", яких окупанти затримали біля берегів анексованого Криму, відмовилися від прийому їжі. 

 

4 травня російські прикордонники повідомили про затримання українського рибальського судна з п’ятьма членами екіпажу в акваторії Чорного моря. 

 

Згодом Державна прикордонна служба України повідомила, що затримане прикордонниками Росії українське судно було належним чином оформлено та мало необхідні дозволи на вилов риби в межах територіального моря або 12-мильної економічної зони. Однак, за словами помічника керівника ДПСУ Олега Слободяна, відповідальність за затримання російською ФСБ риболовецького судна неподалік від анексованого Криму несе його капітан, який, ймовірно, знехтував ризиками бути затриманим.

 

7 травня прокуратура Криму відкрила кримінальне провадження за фактом затримання українського риболовецького судна "ЯМК – 0041" у окупованому Криму. 

 

16 травня в окупованому Криму проти капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041", затриманого російськими прикордонниками в Чорному морі, порушили кримінальне провадження за браконьєрство. Пізніше в окупованому Криму підконтрольний Москві суд заарештував Віктора Новицького, капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041", затриманого російськими прикордонниками в Чорному морі.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...