Новини 19:07

Луценко запропонував посилити покарання за смертельні ДТП

Генпрокурор пропонує припинити практику амністування за смертельні ДТП.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко запропонував запровадити для винуватців смертельних аварій мінімальний термін покарання у вигляді позбавлення волі на один рік без права на умовне засудження. Про це він написав у Facebook у середу, 25 липня.

 

"Аналіз причин показує, що умовні терміни в основному виносяться судом при згоді потерпілої сторони", — заявив  генеральний прокурор.

 

За його словами, за 2017 рік до суду скеровано 1689 обвинувальних актів у справах про смертельні аварії. Засуджено до позбавлення волі — 276 людей, або кожен п’ятий.

 

"Для посилення покарання вважаю доцільним ввести для таких злочинів рік в тюрмі як мінімальний термін, без права умовного покарання.  Також було б правильно припинити практику амністування за смертельні ДТП", - підсумував генпрокурор.

 

Нагадаємо, експертиза технічного стану автобуса, який 20 липня потрапив у ДТП в Житомирській області, встановила, що гальмівна система була в несправному стані. 

 

20 липня у Житомирській області внаслідок зіткнення маршрутки та вантажівки загинули 10 людей, ще 10 госпіталізовані. Десятьох потерпілих у ДТП доправили до чотирьох медичних закладів обласного центру, стан чотирьох осіб оцінюють як важкий.

 

Крім того, 20 липня правоохоронці затримали власника маршрутного автобусу. 21 липня йому оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 287 КК України (випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або інше порушення їх експлуатації).

схожі новини

Новини RedTram

Loading...