Новини 2018-08-16 13:35

Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до деяких російських видавців

Вивільнені ринкові ніші мають відкрити нові можливості для українських видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.
Держкомтелерадіо вніс на розгляд уряду проект розпорядження щодо застосування персональних спеціальних економічних санкцій до російських видавництв, що продукують і поширюють продукцію антиукраїнського змісту. Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо у четвер, 16 серпня.
 
Проектом розпорядження передбачено винести питання щодо застосування до визначених юридичних осіб персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.

 

«Мета проекту - захистити національні інтереси, національну безпеку, суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну самостійність», - наголосив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

 

За його словами, санкції стосуватимуться російських видавництв, в діяльності яких випуск літератури антиукраїнського змісту посідає помітне місце і носить систематичний характер. 

 

«Ці видавці свідомо заключають договори з «творцями» текстів, що спрямовані на розпалювання міжетнічної, релігійної ворожнечі, пропагують  насильство та вчинення терористичних актів проти України. Така «література» є складовою гібридної війни, яку веде проти України Росія. І їй треба давати гідну відсіч», - додав він.

 

Також Богдан Червак зауважив, що у разі прийняття зазначеного розпорядження Кабінету Міністрів України очікується значне скорочення імпорту видавничої продукції із території держави-агресора. Натомість вивільнені ринкові ніші відкриють нові можливості для українських видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

 

 

Нагадаємо, 9 липня Держкомтелерадіо відмовив ТОВ «Форс Україна» у видачі дозволу на ввезення на митну території України двох книг російського видавництва «Эксмо», у змісті яких присутні ознаки російської пропаганди. 

 

2 липня Державний комітет телебачення і радіомовлення відмовив ТОВ «Форс Україна» у видачі дозволу на ввезення в Україну книги російського видавництва «Эксмо», у змісті якої присутні ознаки російської пропаганди. 

 

схожі новини