Новини 13:26

ЄС підніме тарифи на авто у разі відмови Трампа від угоди - Юнкер

За словами президента Єврокомісії, Євросоюз не дозволить нікому визначати свою торговельну політику.

Європейський союз застосує дії у відповідь, якщо президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп відмовиться від обіцянки утриматися від встановлення тарифів на авто. Про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, повідомляє агентство Reuters.

 

За його словами,  ЄС не дозволить нікому визначати свою торговельну політику. Так, якщо Вашингтон все-таки вирішить запровадити нові тарифи на автомобілі, Юнкер відзначив, що "тоді ми зробимо те ж саме".

 

Наголошується, що у четвер, 30 серпня, Трамп відхилив  пропозицію ЄС про скасування тарифів на автомобілі та сказав, що торгова політика ЄС "майже так само погана, як у Китаю".

 

Водночас у липні після переговорів з Юнкером глава Білого дому погодився відкласти введення 25-процентних тарифів на автомобілі, поки США і ЄС будуть вести переговори про скорочення інших торгових бар'єрів.

 

Нагадаємо, 31 травня стало відомо, що Сполучені штати Америки ввели підвищені тарифи на сталь та алюміній з Євросоюзу, Канади та Мексики. Зазначається, що з 1 червня уся сталь з країн союзу, Канади та Мексики підпадатиме під 25% мито, а алюміній з цих країн на 10%.