Новини 2018-09-06 13:31

У Мінприроди повідомили причину впливу на здоров'я людей заводу "Титан" в Криму

Вакараш додав, що українські фахівці відібрали проби ґрунтів на Херсонщині.

Заступник міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш повідомив, що причиною негативного впливу на навколишнє середовище і здоров'я людей заводу "Титан" в окупованому Криму наразі є не кислотний накопичувач відходів підприємства, а викиди в атмосферу, які здійснює завод. Про це заявив після ознайомлення делегації урядової міжвідомчої робочої групи із ситуацією, що склалася в результаті виробничої діяльності заводу у населених пунктах Херсонської області.

 

"На перший погляд, причина не в накопичувачі. Головна причина – викиди. Головна причина тільки в цьому. Це, однозначно, не випарювання (з кислотного накопичувача заводу "Титан" – Ред.)", – заявив Вакараш.

 

За його словами до такого висновку прийшли українські фахівці, які відвідали райони Херсонщини, розташовані поблизу заводу "Титан".

 

Крім того, Вакараш наголосив, що українські фахівці відібрали на цій території проби ґрунтів.

 

"Можливо, на понеділок, на вівторок ми будемо мати аналізи відібраних ґрунтів, і тоді можна буде говорити, як воно повпливало на ґрунти", – додав заступник міністра.

 

Читайте також: Екологічна катастрофа. Що відомо про ситуацію з хімічними викидами у Криму

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.

 

Своє чергою, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську. 

 

6 вересня в Херсонській області госпіталізували 15 дітей із підозрою на отруєння хімічними викидами із заводу "Кримський титан" у окупованому Криму.