Новини 2018-09-06 14:46

Комісія уряду оголосила дві ймовірні причини хімічних викидів у Криму

За словами голови Херсонської ОДА, наразі відповідні версії перевіряються.

У окупованому Криму хімічні викиди на заводі "Кримський титан" могли спричинити солоні підземні води, які використовують для виробничих потреб заводу при дефіциті прісної води, або ж людський фактор і корпоративний конфліктом на підприємстві. Про це в четвер, 6 версеян, повідомив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв після ознайомлення урядової міжвідомчої робочої групи із ситуацією, що склалася в результаті виробничої діяльності кримського заводу "Титан" у населених пунктах Каланчацького і Чаплинського районів.

 

"На сьогодні дві версії. Перша – те, що в них змінилося керівництво заводу, і є людський фактор, і там ще корпоративний конфлікт. І друга версія – це те, що у воді, яку вони качають з-під землі (для потреб заводу – Ред.), пішла засоленість, і ця засоленість вплинула на фільтри, вплинула на запірне обладнання, яке сьогодні фактично робить викиди напряму в атмосферу з перевищеннням гранично допустимих норм по багатьох компонентах", – наголосив Гордєєв.

 

За його словами, наразі відповідні версії перевіряються.

 

Читайте також: Екологічна катастрофа. Що відомо про ситуацію з хімічними викидами у Криму

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. Водночас заступник міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш повідомив, що причиною негативного впливу на навколишнє середовище і здоров'я людей заводу "Титан" в окупованому Криму наразі є не кислотний накопичувач відходів підприємства, а викиди в атмосферу, які здійснює завод.

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.

 

Своє чергою, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську. 

 

6 вересня в Херсонській області госпіталізували 15 дітей із підозрою на отруєння хімічними викидами із заводу "Кримський титан" у окупованому Криму.