Новини 08:53

У Міноборони Франції заявили про оновлення військових супутників

Раніше у відомстві повідомили, що РФ намагалася перехопити передачу даних з франко-італійського супутника.

Франція планує витратити  3,6 млрд євро на оновлення потужності оборонних супутників. Про це заявила міністр оборони Франції Флоренс Парлі в ефірі французького телеканалу  Europe 1.

 

"У законі про військове планування ми передбачили 3,6 мільярдів євро на оновлення потенціалу оборонних супутників", - зауважила вона.

 

За її словами, у рамках запуску майбутніх супутників будуть встановлені камери відеоспостереження, "щоб просто знати, хто до нас наближається".

 

"Космос стає потенційним місцем протистояння...Моя мета полягає не у війні і не в тому, щоб зробити з космосу простір війни. Моя мета зробити нас здатними захистити себе" - наголосила глава французького оборонного відомства.

 

Раніше Флоранс Парлі заявила, що РФ намагається шпигувати за іноземними супутниками зв'язку на орбіті.  За її словами, у 2017 році російський супутник радіоелектронної розвідки Louch-Olymp намагався перехопити передачу даних з франко-італійського супутника зв'язку Athena-Fidus, який використовується арміями обох держав для захищених комунікацій. Зокрема, вона відзначила, що даний крок є "актом шпигунства". 

 

Нагадаємо, помічник держсекретаря США з питань контролю над озброєннями Ілем Поблет заявив, що у жовтні 2017 року Росія вивела на орбіту новий супутник-інспектор, який "поводиться аномально".

 

Також голова Пентагону Джеймс Меттіс заявив, що США необхідні для захисту американських супутників від наступальних озброєнь Росії і Китаю. 

 

Як повідомлялось, віце-президент Майк Пенс оголосив амбітні плани щодо формування космічних військ в якості шостої окремої військової служби США до 2020 року.

 

Комітет з оборони Конгресу США схвалив продовження заборони Міністерству оборони країни співпрацювати з російським оборонним відомством. 

 

Додається, що 14 березня президент США  Дональд Трамп закликав до створення Космічних сил як окремого роду військ. На думку Трампа, космос може виявитися "таким же полем бою, як суша, повітря і море". 

схожі новини