Новини 2018-09-18 13:40

Штурм Харківської ОДА в 2014 році. П'ять учасників заворушень отримали умовні терміни

Вирок не набув чинності, на нього може бути подана апеляція.

Київський райсуд Харкова засудив до умовного терміну п'ятьох учасників масових заворушень і захоплення будівлі Харківської обласної державної адміністрації в 2014 році. Про це йдеться на сайті єдиного держреєстру судових рішень.

 

"Посилання обвинувачених .... на відсутність у їхніх діях складу злочину, а також на те, що участі в масових заворушеннях не брали, до будівлі Харківської обладміністрації потрапили вільно, або були затримані в ній через невідомі причини, перебували там із цікавості, або не мали наміру захоплення установи й залишилися в ній або поруч із нею, тому що не встигли виїхати додому на метро, суд вважає необґрунтованими і спростовує дослідженими під час судового розгляду доказами", – йдеться у вироку.

 

Так, чотирьох обвинувачених засуджено до п'яти років позбавлення волі з випробувальним терміном три роки, одного – до 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.

 

Як зазначається, суд залишив без розгляду цивільні позови про стягнення майнової шкоди Харківської облдержадміністрації (186 тис. 369 грн), Харківської облради (11 тис. 786,5 грн), Академії внутрішніх військ (21 тис 134 грн) і комунального виробничо-експлуатаційного підприємства "Держпром" (3 млн 496 тис 602 грн).

 

Вирок не набув чинності, на нього може бути подана апеляція.

 

Нагадаємо, 1 березня 2014 року проросійські активісти після мітингу на площі Свободи захопили будівлю Харківської ОДА і підняли над нею прапор РФ. Наступного дня правоохоронці повернули будівлю під контроль місцевої влади.

 

6 квітня 2014 року проросійські активісти знову захопили будівлю ХОДА. Вранці 8 квітня спецпідрозділи міліції витіснили зловмисників із будівлі. На місці було затримано понад 60 осіб. Згідно із законом, за масові безлади обвинуваченим загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.