Новини 2018-09-20 09:19

У Мінську Росія наполягала на "виборах" в ОРДіЛО – Геращенко

Своєю чергою, українська делегація жорстко поставила питання про неприпустимість фейкових виборів на окупованих територіях.

У Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи 19 вересня російська сторона наполягала на проведенні так званих "виборів" на території окупованих районів Донецької та Луганської областей попри те, що вони суперечать Мінським угодам. Про це повідомила представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко

 

"Боріс Гризлов (представник Росії в ТКГ – Ред.) видав сакраментальне: "Ми повинні навести там порядок и провести там вибори!" "Хто – ви? Вас же там немає", – вчепилися в заяву <...> українці. Гризлов пішов з засідання ТКГ раніше. Але й реакція представників ОБСЄ однозначна – це нелегітимні вибори, які ставлять на межу зриву мінський процес і мирні переговори", – зазначила вона.

 

Водночас Геращенко повідомила, що українська делегація у Мінську жорстко поставила питання про неприпустимість фейкових виборів на окупованих територіях.

 

"Сьогодні українська делегація жорстко поставила питання про неприпустимість фейкових виборів на окупованих територіях, які не відповідають українському законодавству і мінським угодам. Представники України в ТКГ наголосили, що в Донецьку і Луганську можуть відбутися тільки місцеві вибори, й ніяких "виборів глав ріспублік", вибори можуть проходити тільки за українським законодавством, з українським ЦВК, з українськими політичними партіями, українськими медіа, міжнародними спостерігачами", – наголосила переший заступник голови Верховної Ради.  

 

За її словами, українська сторона звернулися до росіян з вимогою дати оцінку нелегітимним спробам проведення нелегітимних виборів, а також – засудити їх публічно і зупинити процес підготовки.

 

"Вже завтра (20 вересня – Ред.) народні депутати України – учасники мінської платформи в ВР – говоритимуть про цей кремлівський сценарій ескалації конфлікту через псевдовибори з послами країн нормандського формату в Києві", – додала Геращенко.

 

Нагадаємо, 19 вересня представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомила, що відбудуться переговори в Мінську, ключовою темою яких мають стати так звані "вибори" на території окупованих районів Донецької та Луганської областей. 

 

Як повідомлялося, бойовики призначили так звані "вибори" у "ДНР" і "ЛНР" на 11 листопада. 

схожі новини