Новини 19:22

Генсек Ради Європи повідомив про можливість виключення РФ з організації

Ягланд також заявив, що планує офіційно представити Комітету міністрів відкоригований бюджет РЄ в кінці поточного тижня.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив, що участь Росії в статутних органах буде припинена, якщо Москва не відновить платежі в бюджет організації в 2019 році. Про це він заявив під час виступу на дебатах про майбутнє Ради Європи.

 

Зокрема, Ягланд нагадав, що статут дозволяє накладати додаткові санкції на державу, яка не платить членські внески. У цьому разі Комітет міністрів (виконавчий орган Ради Європи) може припинити участь Росії в роботі ПАРЄ та КМРЄ.

 

За його словами, у разі продовження неплатежів ці санкції буде необхідно накласти.

 

"За статутом, якщо держава не платить два роки, застосовується стаття 9. Два роки (російських неплатежів) настануть в червні наступного року. І я вважаю, що після цього Комітет міністрів не просто може, а має застосувати цю статтю", – наголосив генсек РЄ.

 

"Абсолютно неприпустимо толерувати, щоби країна, яка досі тут, не платила внески. Не можна бути наполовину членом, наполовину ні, це було би катастрофою для всієї конвенції", – додав він.

 

Як зазначається, саме в разі початку процедури виходу Росії генсек планує змінити бюджет організації.

 

"Якщо стане ясно, що Росія виходить (Russia is out), то я невідкладно запропоную Комітету міністрів відкоригований бюджет Ради Європи", – підкреслив він.

 

Крім того, Ягланд також повідомив, що планує офіційно представити цю позицію на зустрічі Комітету міністрів в кінці поточного тижня.

 

Читайте також: Українська делегація в ПАРЄ "вивела з себе" генсека Ради Європи – Геращенко

 

Як повідомлялося, 9 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи скасувала голосування за резолюцію про правила накладання санкцій. 

 

Нагадаємо, 8 жовтня стало відомо, що Парламентська асамблея Ради Європи проведе термінові дебати щодо Росії. Віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації Верховної Ради України в Асамблеї Володимир Ар’єв наголосив, що позиція генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо лобіювання зняття санкцій з Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи може призвести до знищення можливостей організації. 

 

2 жовтня Верховна Рада ухвалила заяву, в якій висловила свою позицію щодо спроб керівництва  Парламентській Асамблеї Ради Європи повернути повноваження російської делегації шляхом внесення змін до регламенту Асамблеї на вимогу Росії. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...