Новини 16:31

Німеччина звинувачує російські структури в кібератаці на держустанови

Глава Федерального відомства з інформаційної безпеки ФРН назвав два відомі приклади: атака на МЗС і на Бундестаг.

Німецькі фахівці схильні вважати, що значна частина атак на сервери держустанов ФРН здійснюється російськими хакерами, у тому числі тими, що мають пряме відношення до ГРУ. Таку думку розділяють, зокрема, міністр внутрішніх справ Хорст Зеєхофер і глава Федерального відомства з інформаційної безпеки ФРН Арне Шенбом, повідомляє Укрінформ у четвер, 11 жовтня.

 

"Існує висока ймовірність, що військова розвідка є джерелом (атак - ред.), але ми звичайно ж не можемо оприлюднити обставини, які привели нас до цих фактів і аналізу", - сказав Зеєхофер журналістам, представляючи доповідь "Ситуація у сфері інформаційно-технологічної безпеки".

 

Шенбом також вважає неправильним повідомляти про кожну спробу нападу. При цьому він назвав дві відомі приклади: атака на МЗС і на Бундестаг. Спроби цих нападів голова відомства з інформаційної безпеки вважає невдалими попри те, що все ж було викрадено невелику кількість не дуже секретних документів. При цьому прийняті німецькими фахівцями контрзаходи він оцінив як хороші, й запевнив, що надалі буде зроблено все, щоб не допустити подібних атак.

 

Як повідомлялося,  в уряді Німеччини переконані, що за атакою на ОЗХЗ стоять російські хакери.

 

Як повідомлялося, Генеральна служба розвідки і безпеки Нідерландів (MIVD) 13 квітня запобігла російській кібератаці проти Організації із заборони хімічної зброї у Гаазі.

 

Росіяни намагалися зламати мережу Wi-Fi OPCW. У зв'язку з цим Амстердам депортував четверо офіцерів російської розвідки. Зокрема, ноутбук одного з росіян був прив’язаний до серверів у Бразилії та Малайзії.

 

Крім того, на прес-конференції в Гаазі були оголошені імена та функції чотирьох російських розвідників: Моренєц Алєксєй Сєргєєовіч  - "кібероператор"; Сєрєбряков Євгєній Міхайловіч - "кібероператор"; Сотніков Алєг Міхайловіч - "підтримка агентурної розвідки"; Мінін Алєксєй Валєрійовіч - "підтримка агентурної розвідки".

схожі новини