Новини 22:11

У РПЦ пригрозили розірвати євхаристійне спілкування з Константинопольським Патріархатом

Раніше Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

У Російській православній церкві повідомили, що будуть змушені розірвати євхаристійне спілкування з Константинопольським Патріархатом після його рішення зняти анафему з глави Української православної церкви Київського патріархату Філарета. Про заявив прес-секретар патріарха (МП) Кіріла священик Алєксандр Волков.

 

"Легалізація розколу (...) зумовить подальші дуже сумні кроки, які змушена буде зробити Російська православна церква, пов'язані з розривом євхаристійного спілкування та іншими рішеннями, які буде прийнято", – заявив він.

 

За його словами, сьогодні Константинополь ухвалив "катастрофічні рішення для всього світового православ'я".

 

Читайте також: "Розвіяло шовіністичні фантазії Москви". Порошенко відреагував на рішення Синоду щодо Томосу

 

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України. 

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію. 

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

 

Нагадаємо, 9 жовтня у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату.

 

Як повідомлялося, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

Новини RedTram

Loading...