Новини 18:41

Генпрокуратура передасть до МКС докази порушення РФ норм міжнародного права

Внаслідок артилерійського обстрілу бойовиків пошкоджено житловий будинок та господарські споруди Золотому-4 Попаснянського району.

У Генеральній прокуратурі України заявили про намір передати до Міжнародного кримінального суду докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права. Про це у п'ятницю, 19 жовтня, повідомляє прес-служба ГПУ.

 

"13.10.2018 близько 17.00 год. з тимчасово окупованої території Луганської області російсько-терористичні сили, застосовуючи важку артилерію, усупереч міжнародному гуманітарному праву здійснили прицільний обстріл м. Золоте-4 Попаснянського району Луганської області", - йдеться у повідомленні.

 

Прокурорами вказаного управління з повним додержанням вимог процесуального законодавства України задокументовано факти порушення російсько-терористичними силами законів та звичаїв війни.

 

Зокрема, у ході огляду місця події виявлено, що внаслідок артилерійського обстрілу пошкоджено житловий будинок та господарські споруди по вул. Першій Вільній у м. Золоте-4 Попаснянського району.

 

На теперішній час встановлено, що обстріл вівся снарядами калібру 120 мм із м. Первомайськ Луганської області (тимчасово окупована територія).

 

"Вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення зазначеного злочину. Здобуті докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права буде передано до Міжнародного кримінального суду. Активна робота Генеральної прокуратури України на відповідному напрямі триває", - додали у прес-службі.

 

Нагадаємо, 28 серпня Європейський суд з прав людини зареєстрував нову Міждержавну заяву України проти Росії. 

схожі новини