Новини 21:23

У Польщі відреагували на плани США розірвати ракетний договір з Росією

За словами Чапутовича, Польща хотіла б, щоб угода діяла, але тільки за умови, що всі сторони будуть її поважати.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що рішення США припинити дії Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності не буде означати зниження безпеки Польщі, оскільки Росія вже порушує цей договір. Про це повідомляє Forsal.

 

"Не можна порушити те, що вже порушила Росія, інакше кажучи, це угода не функціонує через агресивні дії Росії щодо України, Грузії, Сирії. Є ще справа Скрипаля, справа в Гаазі, втручання у вибори в країнах Заходу. Це Росія порушує цю угоду, в тому числі і тим, що проводить неузгоджені військові навчання біля кордону з Альянсом", – наголосив глава МЗС Польщі.

 

За його словами, Польща хотіла б, щоб угода діяла, але тільки за умови, що всі сторони будуть її поважати.

 

Як повідомлялося, 22 жовтня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що з розумінням ставиться до наміру США вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності з Росією. 

 

Європейська Комісія закликала Вашингтон та Москву продовжувати переговори задля "збереження" Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (РСМД) – однієї зі знакових угод кінця "холодної війни", яка обмежує виробництво та розгортання таких ракет.

 

Нагадаємо, 22 жовтня радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Болтон прибув до Росії з дводенним офіційним візитом, під час якого має зустрітися з міністром закордонних справ Сергєєм Лавровим та президентом Владіміром Путіним. Болтон прибуває до Москви на тлі повідомлень американських ЗМІ, що Вашингтон має намір денонсувати Договір 1987 року про ліквідацію ядерних ракет середнього і меншого радіусу дії.

 

Раніше, 4 жовтня, голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

схожі новини