Новини 09:32

У Держдепі США анонсували доповідь щодо викання РФ закону про хімзброю

Як зазначається, доповідь запланована в контексті справи отруєння Скріпаля.

Державний департамент США повідомив, що до 6 листопада представить американському Конгресу доповідь про виконання Росією умов закону США про хімічну і бактеріологічну зброю, від якої залежить введення в дію другого пакету санкцій проти Москви. Про це заявив заступник керівника прес-служби зовнішньополітичного відомства США Роберт Палладіно.

 

Як зазначається, доповідь запланована в контексті справи отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля.

 

"Закон про хімічну і біологічну зброю вимагає, щоб Державний департамент доповів Конгресу, чи виконала Росія умови, яких вимагає закон, через три місяці після початкового аналізу у справі Скріпаля", – наголосив Палладіно.

 

"Умови, які нам доведеся засвідчити, полягають у тому, чи Росія припинила і запевнила, що вона знову не буде використовувати хімічну зброю, і дозволила міжнародним інспекторам перевірити ці гарантії. 6 листопада – це крайній термін, до якого Держдепартамент повинен підтвердити Конгресу, що Росія виконала умови закону про хімічну і біологічну зброю", – додав він.

 

Крім того, Палладіно заявив, якщо Держдеп не дійде висновків, що підтверджують виконання закону, він, після консультацій з Конгресом, має ввести в дію другий пакет санкцій проти Росії.

 

Як повідомлялося 13 вересня, уряд США працює над другим раундом санкцій проти Росії через отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії. 

 

Нагадаємо, 27 серпня санкції Сполучених Штатів проти Росії за використання хімічної та біологічної зброї набули чинності.

 

22 серпня в США розпочався перший етап нових американських санкцій проти Росії, які були введені через отруєння екс-розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки в британському місті Солсбері.

 

8 серпня представник Державного департаменту США Хізер Нойерт заявила, що США введуть нові санкції проти Росії після отруєння Сєргєя та Юлії Скріпалів у Великій Британії. Зазначається, що Штати визначили, що уряд РФ використовував хімічну або біологічну зброю у порушення міжнародного права або використовував смертельну хімічну чи біологічну зброю проти власних громадян. Очікується, що санкції наберуть чинності 22 серпня.

 

Згодом у США додали, що можуть знизити рівень дипломатичних відносин з Росією у межах нових санкцій.  Зазначається, що якщо РФ не погодиться протягом 90 днів зупинити використання хімічної зброї та дозволити провести перевірку для підтвердження її ліквідації, закон вимагає прийняття додаткових заходів. Зокрема, йдеться про зняття підтримки Вашингтона з міжнародних та банківських позик США, заборону посадкових прав для російських авіакомпаній та призупинення дипломатичних відносин.

 

Нагадаємо, 24 липня сенатори, члени комітету з закордонних справ Ліндсі Грем і Боб Менендес оголосили, що незабаром представлять законопроект, який передбачає введення додаткових санкцій проти Росії. У документі також наголошується, що пропоновані обмежувальні заходи стосуватимуться сфер енергетики, фінансів, кібер-суб’єктів в Росії, а також російського держборгу.

схожі новини