Новини 21:54

Швейцарія екстрадувала до України екс-очільника агрохолдингу, якого звинувачують у шахрайстві

За даними ЗМІ, йдеться про колишнього співвласника агрохолдингу "Мрія" Миколу Гуту.

Швейцарія в понеділок, 5 листопада, передала Україні колишнього голову одного з найбільших агрохолдингів, якого розшукували за вчинення шахрайства в особливо великих розмірах, а саме – близько 800 мільйонів гривень. Про це повідомив заступник генерального прокурора Євгеній Єнін.

 

"Сьогодні зі Швейцарії до України передано екс-очільника одного з найбільших агрохолдингів, розшукуваного за вчинення шахрайства в особливо великих розмірах – близько 800 мільйонів гривень. Указана екстрадиція ускладнювалася протидією зацікавлених осіб не тільки у швейцарській, а і в українській правоохоронній та судовій системах", – йдеться в повідомленні.

 

За даними РБК-Україна, йдеться про колишнього співвласника агрохолдингу "Мрія" Миколу Гуту.

 

 

 

Нагадаємо, 21 січня 2015 року Інтерпол оголосив про розшук Миколи Гути, власника агрохолдингу «Мрія». За даними слідства, агрохолдинг і його генеральний директор Гута до серпня 2014 мав перед українськими та іноземними кредиторами фінансові зобов’язання в обсязі 1,3 млрд доларів. Набравши кредитів, холдинг оголосив про неможливість їх погашення. Гута звинувачується у привласненні коштів восьми іноземних інвестиційних фондів на суму понад $100 млн і має «червону картку», тобто розшукується з метою екстрадиції та притягнення до відповідальності.