Новини 22:26

ГПУ відмовилася видати журналіста з Узбекистану, якого розшукували через викривальні статті про владу на батьківщині

Ахунжонов отримав в Україні офіційний статус біженця.

Генеральна прокуратура України відмовила Узбекистану в екстрадиції журналіста Нарзулло Ахунжонова (Охужонова), якого розшукували через викривальні статті про владу на батьківщині. Про це повідомила директор  Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

 

За її словами, Ахунжонов отримав в Україні офіційний статус біженця.

 

"ГПУ відмовила у екстрадиції узбецького журналіста Нарзулло Ахунжанова, якої вимагає влада Узбекистану! На батьківщині Ахунжанову загрожує небезпека через системну критику влади", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 20 вересня в аеропорту "Київ" (колишня назва "Жуляни") затрималигромадянина Узбекистану Нарзулло Ахунжонова (Охужонова) разом із дружиною та п'ятьма неповнолітніми дітьми. У процесі перевірки документів виявилося, що громадянин Узбекистану потрапив у базу Інтерполу та оголошений у розшук. Причина - справа 2009 року про шахрайство на суму 2000 дол. США. Однак правозахисники припускають, що справжня підстава - професійна журналістська діяльність. Ахунжонов писав статті про злочини влади на батьківщині. Зазначається, що Ахунжонов відразу написав заяву про отримання статусу біженця, оскільки мав усі необхідні документи.

схожі новини