Новини 22:26

ГПУ відмовилася видати журналіста з Узбекистану, якого розшукували через викривальні статті про владу на батьківщині

Ахунжонов отримав в Україні офіційний статус біженця.

Генеральна прокуратура України відмовила Узбекистану в екстрадиції журналіста Нарзулло Ахунжонова (Охужонова), якого розшукували через викривальні статті про владу на батьківщині. Про це повідомила директор  Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

 

За її словами, Ахунжонов отримав в Україні офіційний статус біженця.

 

"ГПУ відмовила у екстрадиції узбецького журналіста Нарзулло Ахунжанова, якої вимагає влада Узбекистану! На батьківщині Ахунжанову загрожує небезпека через системну критику влади", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 20 вересня в аеропорту "Київ" (колишня назва "Жуляни") затрималигромадянина Узбекистану Нарзулло Ахунжонова (Охужонова) разом із дружиною та п'ятьма неповнолітніми дітьми. У процесі перевірки документів виявилося, що громадянин Узбекистану потрапив у базу Інтерполу та оголошений у розшук. Причина - справа 2009 року про шахрайство на суму 2000 дол. США. Однак правозахисники припускають, що справжня підстава - професійна журналістська діяльність. Ахунжонов писав статті про злочини влади на батьківщині. Зазначається, що Ахунжонов відразу написав заяву про отримання статусу біженця, оскільки мав усі необхідні документи.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...