Новини 2018-11-07 16:44

Рекордна кількість жінок та "неймовірний успіх" Трампа. Що відомо про проміжні вибори у США

Тиждень.ua розповідає, чим запам'ятались цьогорічні вибори.

У вівторок, 6 листопада, у Сполучених Штатах відбулися проміжні вибори, які проводять у листопаді кожні чотири роки. Під час цих виборів американці мали обрати 435 членів Палати представників, 35 сенаторів та 36 губернаторів штатів. Тиждень.ua розповідає, чим запам'ятались цьогорічні вибори.

 

Конгрес США складається з двох палат: Палати представників та Сенату, до складу якого прямим голосуванням обираються по два представники від кожного штату. Зазвичай проміжні вибори припадають на середину каденції чинного президента. За їх результатами повністю оновлюється склад нижньої палати Конгресу, а от до верхньої переобирають лише 35 сенаторів зі 100. У це же час проводяться вибори на муніципальному рівні.

 

6 листопада, за підсумками підрахунку голосів, Республіканська партія зберегла більшість у Сенаті, а Демократична — здобула перемогу на виборах до Палати представників. Проте навіть у разі безумовної перемоги демократів у Сенаті, не слід забувати, що за президентом до січня 2021 року зберігається право вето.

 

Востаннє кількість демократів переважала у Палаті представників у 2008 році. До виборів обидві палати Конгресу контролювались республіканцями. Президент Трамп у Twitter назвав перемогу Республіканської партії "неймовірним успіхом".

 

"Неймовірний успіх сьогодні ввечері! Дякую всім", - написав президент.

 

Однак пізніше все ж таки привітав лідера демократів Ненсі Пелосі з перемогою у виборах до Палати представників  нижньої палати Конгресу США.

 

«Президент Трамп зателефонував лідеру Пелосі о 23:45, щоб висловити свої вітання з приводу здобуття більшості Демократами в Палаті представників. Він також прийняв її заклик до двопартійної співпраці», - написав у Twitter начальник штабу Пелосі Дрю Хемміл.

 

Сама ж Пелосі пообіцяла, що "завтра настане новий день в історії Америки".

 

 

 Партія чинного президента, як правило, програє під час проміжних виборів. Знаючи про це, Трамп згадав слова юриста та письменника Бена Штейна:

 "За останні 105 років тільки п'ять разів чинний президент вигравав місця в Сенаті на проміжних виборах. У містера Трампа є якась магія. У цього хлопця вона просто пре з вух", - процитував президент.

 

 

Американські видання зазначають, що відтепер Трамп може розраховувати на підтримку сенаторів. Перемога республіканців зробила неможливою початок розслідування або процедуру імпічменту президенту США. Як повідомляє Reuters, демократи у нижній палаті будуть наполягати на ретельному розслідуванні російського втручання в президентські вибори 2016 року та намагатимуться посилити тиск на Москву, в тому числі шляхом санкцій.

 

Цього року за даними USA Today 113 жінок отримали місця у Палаті представників. Раніше їх максимальна кількість становила 84. Forbes опублікувало інфографіку, у який демонструється, як змінювалась кількість жінок у Конгресі протягом ста років: від однієї до 95 (відома на момент публікації Forbes кількість - ред.)

 

В результаті проміжних виборів-2018 до Конгресу вперше потрапили мусульманки: 37-річна біженка з Сомалі, мати трьох дітей, Ільхан Омар та донька палестинських іммігрантів Рашида Тлаіб.

Ільхан Омар та Рашида Тлаіб

 

На посаду губернатора штату Колорадо вперше обрано демократа Джареда Поліса, який відкрито заявляє про свою гомосексуальність.

 

Джаред Поліс

 

Крім того, було обрано і наймолодшу конгресвумен в історії. Нею стала 29-річна Александрія Окасіо-Кортес, нью-йоркський кандидат від Демократичної партії.

 

Александрія Окасіо-Кортес

 

Першою темношкірою конгресвумен Палати представників від штату Массачусетс стала демократ Аянна Преслі.

 

Аянна Преслі

 

Першими корінними американками, яких обрали до Палати представників, стали демократи Шаріс Девідс та Дебра Хааланд.

 

Дебра Хааланд

 

Шаріс Дейвідс

 

Як зазначає Голос Америки, республіканці виграли висококонкурентні перегони в Індіані, Міссурі, Флориді, Північній Дакоті та Техасі. І хоча демократам буде важко провести свої ініціативи через Сенат, але у нижній палаті вони отримують майданчик для звернення до американських виборців. 

схожі новини