Новини 2018-11-07 21:58

Штурм Харківської ОДА в 2014 році. Суд оголосив вирок чотирьом учасникам заворушень

Своєю чергою, обвинувачені на суді своєї провини не визнавали.

Київський райсуд Харкова засудив до умовного терміну чотирьох учасників масових заворушень і захоплення будівлі Харківської обласної державної адміністрації в 2014 році. Про це йдеться на сайті єдиного держреєстру судових рішень.

 

Як зазначається, суддя Наталя Бородіна винесла рішення 1 жовтня.

 

Так, усіх чотирьох обвинувачених засудили до п'яти років позбавлення волі з випробувальним терміном у два роки.

 

Згідно з рішенням суду, обвинувачені зобов’язані періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання.

 

"Суд вважає, що стороною обвинувачення не доведено та не підтверджено належними доказами вина обвинувачених в тому, що вони були активними учасниками у масових заворушеннях, що супроводжувалися насильством над особами, погромами, підпалами, знищенням майна, опором представникам влади із застосуванням зброї та інших предметів, які використовувалися, як зброя, тому суд вважає недоведеною вину обвинувачених в інкримінуванні їм вказаних дій", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, у суді також визнали необґрунтованими слова обвинувачених про те, що вони не брали участі в масових заворушеннях, а в будівлю ХОДА потрапили вільно, або були затримані біля неї з невідомих причин, знаходились там із цікавості. Так, затримані на суді своєї провини не визнавали.

 

Водночас суд залишив без розгляду цивільні позови про стягнення майнової шкоди Харківської облдержадміністрації (186 тис. 369 грн), Харківської облради (11 тис. 786,5 грн), Академії внутрішніх військ (21 тис 134 грн) і комунального виробничо-експлуатаційного підприємства "Держпром" (3 млн 496 тис 602 грн).

 

Вирок можуть оскаржити протягом 30 днів з дня його проголошення, а набере він чинності після закінчення строку на подання апеляції.

 

Як повідомлялося 18 вересня, Київський райсуд Харкова засудив до умовного терміну п'ятьох учасників масових заворушень і захоплення будівлі Харківської обласної державної адміністрації в 2014 році. 

 

Нагадаємо, 1 березня 2014 року проросійські активісти після мітингу на площі Свободи захопили будівлю Харківської ОДА і підняли над нею прапор РФ. Наступного дня правоохоронці повернули будівлю під контроль місцевої влади.

 

6 квітня 2014 року проросійські активісти знову захопили будівлю ХОДА. Вранці 8 квітня спецпідрозділи міліції витіснили зловмисників із будівлі. На місці було затримано понад 60 осіб. Згідно із законом, за масові безлади обвинуваченим загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.