Новини 21:39

Справа БелТА. У Білорусі висунули звинувачення низці журналістів

Йдеться про кореспондента російської редакції DW, головного редактора агенції БелаПАН та редактора новин порталу Tut.by.

У Білорусі органи юстиції в четвер, 8 листопада, трьом журналістам виснули звинувачення в нібито "несанкціонованому доступі до комп'ютерної інформації, скоєному з корисливою або особистою зацікавленістю", а саме – у доступі до платної послуги держагентства "БелТА". Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Як зазначається, звинувачення висунули мінському кореспонденту російської редакції DW Павлюку Биковському, головному редактору агенції БелаПАН Ірині Лєвшиній і редактору новин порталу Tut.by Галині Уласик.  

 

Згідно з повідомленням, допит Биковського у Слідчому комітеті тривав півтори години, з нього взяли підписку про невиїзд і "належну поведінку". Йому також пред'явили позов у розмірі чотирьох тисяч білоруських рублів (понад 1,5 тисячі євро). Водночас, за словами Лєвшиної, від неї вимагають відшкодування понад 12 тисяч білоруських рублів. Уласик повідомила, що "збиток" оцінили в близько 17 тисяч рублів.

 

Читайте також: "Справа БелТа". Усе, що відомо про затримання журналістів в Білорусі

 

Як повідомлялося,  27 серпня в Білорусі Слідчий комітет викликав та вручив постанову про тимчасове обмеження права на виїзд з країни п'ятьом журналістам, підозрюваним у справі про незаконний доступ до інформації агентства БелТА. Як зазначається, виїзд заборонений главреду БелаПАН Ірині Левшиній, обозревателю БелаПАН Тетяні Коровенковій, журналісту Deutsche Welle Павлюку Биковському, редакторам Tut.by Галині Уласик і Ганні Калтигіній.

 

Нагадаємо, 7 серпня у Білорусі у виданнях БелаПАН і Tut.by відбулися обшуки. Так, слідчий комітет Білорусі затримав  головного редактора інтернет-порталу TUT.BY Марину Золотову. Зокрема, Золотова є підозрюваною у кримінальному провадженні за статтею за ч. 2 ст. 349 КК Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди). Зазначається, що до протиправної діяльності причетні працівники інтернет-порталу Tut.by , інформагентства БелаПАН і видавничого дому "Білоруська наука". Крім того, було затримано редактора Tut.by Анну Калтигіну , журналістку БелаПАН Тетяну Коровенкову.

 

8 серпня у Білорусі затримали трьох журналістів і головного редактора порталу Realt.by у справі щодо несанкціонованого доступу до платної інформації державного агентства БелТА. А також силовики затримали журналіста Алєксєя Жукова і його дружини Аріни Сємичкіної. Крім того, білоруські силовики прийшли з обшуком до журналіста російської редакції Deutsche Welle Павлюка Биковського. Згодом у Мінську затримали головного редактора інформаційного агентства "БелаПАН" Ірину Левшину.

 

Пізніше Слідчий комітет Білорусі звільнив усіх журналістів, яких затримали у справі про несанкціонований доступ до платної інформації державного агентства БелТА.

схожі новини