Новини 22:31

Британія незабаром представить новий проект угоди щодо Brexit – ЗМІ

За даними газети, відповідну угоду надалі повинні будуть схвалити лідери ЄС.

Велика Британія може до 12 листопада представити новий проект угоди щодо виходу країни з Європейського Союзу. Про це повідомляє австрійська газета Der Standard з посиланням на джерела в Єврокомісії.

 

Як зазначається, угоду надалі повинні будуть схвалити лідери ЄС. За даними газети, до найближчого понеділка може бути готовий документ про вихід Британії з ЄС, який потім одноголосно повинні будуть схвалити глави держав і урядів.

 

Нагадаємо, 5 листопада міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковеней повідомив, що Євросоюз та Ірландія не готові поступитися Великій Британії у питанні відкритого кордону між Ірландією та Північною Ірландією. 

 

19 жовтня голова делегації Європейського союзу в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що угода про вихід Великої Британії з ЄС готова на 90%, однак залишається шанс, що домовленості не будуть  досягнуті через суперечки щодо ірландського кордону. 

 

22 жовтня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей повідомила, що угода про вихід країни з Європейського союзу узгоджена з Брюсселем на 95%.

 

Нагадаємо, 24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

10 жовтня голова делегації Європейського союзу в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє повідомив, що Лондон і Брюссель можуть домовитися стосовно умов угоди про вихід Великої Британії з ЄС до 17 жовтня, коли стартує саміт Євросоюзу. За його словами, Brexit спричинить необхідність проведення митних перевірок та перевірок відповідності товарів стандартам ЄС на кордоні між Ірландією та Північною Ірландією.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

схожі новини