Новини 17:05

У посольстві США прокоментували напад на Андріївську церкву

У США підтримують право всіх релігійних груп сповідувати свою віру без переслідувань, втручання та нападів.

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні висловило стурбованність через напад на Андріївську церкву, що стався 15 листопада. Про це йдеться у повідомленні посольства  у Twitter у четвер, 15 листопада.

 

"Ми дуже стурбовані повідомленнями про сьогоднішній напад на Андріївську церкву у Києві. Ми підтримуємо право всіх релігійних груп сповідувати свою віру без переслідувань, втручання та нападів", - заявили у посольстві.

 

Як повідомлялося, 15 листопада в Києві невідомі кинули пляшки із займистою рідиною у двері Андріївської церкви. У поліції столиці заявили, що внаслідок події ніхто не постраждав. Своєю чергою, речник Української православної церкви Київського патріархату, архієпископа Євстратій Зоря повідомив, що внаслідок нападу постраждав священик Київського Патріархату, проти нього зловмисники застосували силу і газовий балончик.

 

Нагадаємо, 18 жовтня спікер Верховної ради України Андрій Парубій підписав законопроект №9208 про передачу Андріївської церкви Константинополю. 7 листопада президент України Петро Порошенко підписав закон № 9208 про передачу Андріївської церкви у безоплатне постійне користування Вселенському патріархату.

 

Як повідомлялося, 16 жовтня представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що президент Петро Порошенко вирішив запропонувати передачу Андріївської церкви в Києві в постійне користування Вселенському патріарху і просить парламентські фракції підтримати відповідний законопроект.

 

17 жовтня президент Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська".

 

18 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу і в цілому законопроект про передачу Андріївської церкви в постійне користування Вселенському патріарху. 

схожі новини