Новини 11:48

Бабін заявив, що кількох поранених українських моряків могли перевезти до Москви

Уповноважений президента України в АРК заявив, що РФ трактуватиме статус затриманих українських моряків як заручників, а не як військовополонених.
Українських полонених, яких Росія визнає пораненими (а це троє з шести поранених, за версією України), ймовірно доставили до Москви. Про це заявив уповноважений президента України в АРК Борис Бабін, передає  "UA:Перший".

 

"За інформацією найвищих органів влади, зокрема й президента України, там як мінімум шестеро поранених, зокрема, є важкі поранені. Окупанти підтверджують меншу кількість поранених – це дуже сумна ситуація, коли в нас різні цифри. І, наскільки мені відомо, але це поки не повністю підтверджена інформація, тих поранених, якими їх визнають росіяни, доставили до Москви", – зауважив він. 

 

На його думку, Москва трактуватиме статус затриманих українських моряків як заручників, а не як військовополонених.

 

"Ми прекрасно розуміємо, що вони використовуватимуть наших військовополонених всупереч міжнародному праву не як військовополонених, а як заручників, висуватимуть якісь вимоги. Набір цих вимог, я думаю, ми дізнаємось. Звісно, вони відкидатимуть їхні права як військовополонених, зокрема, передбачені міжнародним гуманітарним правом", – наголосив Бабін.

 

Своєю чергою, уповноважена з прав людини в Росії Татьяна Москалькова сказала, що троє поранених українських моряків із захопленого Росією судна перебувають у 1-й Керченській лікарні в анексованому Криму. Крім того, відкрите кримінальне провадження,  заявила Москалькова, однак не уточнила статтю Кримінального кодексу.

 

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підтримав введення воєнного стану в Україні. 

 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.

 

Раніше прес-центр  ВМС ЗС України повідомив, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

 

Як повідомлялося, російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Військово-морських сил Збройних сил України. 

 

Нагадаємо, в неділю, 25 листопада, прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик.

схожі новини