Новини 11:29

МЗС Білорусі вперше прокоментувало агресію РФ в Азовському морі

У білоруському відомстві заявили, що ситуація "поступово сповзає до прірви великого конфлікту".

Міністр закордонних справ Білорусі Владімір Макей висловив позицію Мінська щодо російської агресії у районі Керченської протоки. Про це повідомляє білоруське агентство БЕЛТА

 

За його словами, ситуація "поступово сповзає до прірви великого конфлікту".

 

"Ми, звичайно, хотіли б, щоб не було зроблено ніяких кроків, які б призвели до подальшого зростання напруженості в нашому регіоні. Тому що це здатне вплинути не тільки на регіональну, але й на міжнародну безпеку в цілому. Ми переконані, що сторони конфлікту розуміють свою відповідальність за ситуацію в регіоні, за регіональну безпеку", -зауважив він.

Зокрема, Макей відзначив, що зараз "емоційні заяви, які лунають з боку зовнішніх гравців", у кінцевому підсумку приведуть лише до подальшого зростання напруженості.

 

"Ми завжди говорили про те, і це неодноразово підкреслював глава білоруської держави, що Білорусь готова внести свій вклад, якщо це буде прийнятно відповідними політичними гравцями, у врегулювання ситуації і розрядку тієї напруженості, яка сьогодні, на жаль, присутня в нашому регіоні", - наголосив міністр.

 

Крім того ,він додав, що наразі Мінськ з великою увагою відстежує слова і дії обох сторін, проте прямих контактів не було.

 

"Звичайно, нам важливо було б отримати і від однієї, і від іншої сторони об'єктивну інформацію для того, щоб мати свій реальний аналіз ситуації, пов'язаної з цим інцидентом", - підкреслив Макей.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Також у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців.  27 листопада стали відомі імена військових РФ, які атакували українські судн

схожі новини