Новини 2018-12-03 11:31

До України заборонено ввезення ще восьми книг

Держкомтелерадіо відмовив у видачі дозволів на ввезення з території держави-агресора восьми книг, в яких присутні ознаки пропаганди.

Державний комітет України із питань телебачення і радіомовлення заборонив ввезення до країни з Росії ще восьми книг через пропаганду держави-агресора. Про це повідомляє прес-служба комітету.

 

Зокрема, Держкомтелерадіо відмовив ТОВ "Центрпроект-Україна", ТОВ "Етніктрейд", ТОВ "Якуба Трейд" і ТОВ "Видавництво "Махаон-Україна" у видачі дозволів на ввезення з території держави-агресора восьми книг, в яких присутні ознаки пропаганди.

 

Так, відмову надано на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції із зарахування її до такої, що не дозволена до поширення на території України.

 

"У сучасній дитячій казці Н. Євдокімової "Кімка і компанія", написаній під впливом "пятихвилинок ненависті"  Дмітрія Кісєльова, позитивні російські дітлахи намагаються допомогти потворним істотам - "укропам" і "укропчастим", які"трусливые и подвиги совершать не умеют", - йдеться у повідомленні.

 

Крім того, з огляду на висновки експертної ради, Держкомтелерадіо не надав дозволів на ввезення видання "45 татуировок личности. Правила моей жизни" Максіма Батирєва, окрема глава якої присвячена російському патріотизму і вихованню російських патріотів, а також дитячої книги з  духом і символами комуністичної ідеології письменника радянської епохи Лєоніда Пантєлєєва "Про Бєлочку і Тамарочку", написану в 1940 році.

 

Також ознаки пропаганди держави-агресора присутні й у виданні "Дедушкины советы пчеловоду" Євгєнія Гребеннікова.

 

"Не надано дозволів на ввезення трьох книг з психології, у передмовах до яких   всіляко пропагуються міфи про "наддержаву" Росію. Приміром, у дусі імперських ідеологічних доктрин у передмові до  книги "Мудрость психики: глубинная психология в век нейронаук" стверджується, що тільки Росія і росіяни врятували світ від фашизму під час Другої світової війни, і жодним словом не згадується внесок інших держав і народів у перемогу. Імперські ідеї держави-агресора присутні і в передмовах до книг "Танцевальная терапия и глубиннаяпсихология: движущее воображение", "Словарь кляйнианского психоанализа", - йдеться у повідомленні.

 

Водночас надано відмову на ввезення книги американського астронавта Скотта Келлі "Стойкость: мой год в космосе", анотацію якої видавництво "Альпина нон-фікшн" присвячує возвеличенню Росії і російської космонавтики, заявляючи, що вона «шокирует и вызывает уважение американцев».

 

Раніше Держкомтелерадіо відмовив ТОВ "Етніктрейд" у видачі дозволу на ввезення з території Росії двох книг московського видавництва "Свєт", у яких присутні ознаки пропаганди, фальсифікується історія і нав'язуються імперські ідеологічні доктрини держави-агресора. 

схожі новини