Новини 11:22

В ЄС можуть дозволити Британії добровільно відмовитися від Brexit

Мова йде про статтю 50 Договору про Європейський Союз.

Велика Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про Європейський Союз. Про це йдеться у висновку генерального адвоката Суду ЄС  Кампоса Санчеса-Бордона.

 

"Генеральний адвокат Кампос Санчес-Бордона пропонує Суду ЄС оголосити, що стаття 50 Договору про ЄС дозволяє одностороннє скасування повідомлення про намір вийти з ЄС. Ця можливість продовжує існувати доти, доки формально не буде укладено угоду про вихід," - йдеться у пресс-релізі.

 

Зокрема, суд ЄС розглядає можливість Лондона вирішити на пізній стадії Brexit не наполягати на виході з ЄС після звернення групи шотландських депутатів.

 

Водночас юристи ЄС наполягали на тому, що Британія потребує голосування держав-членів для того, щоб відмовитися від Brexit. Однак уряд Британії стверджує, що Суд ЄС може не розглядати дане питання, оскільки воно гіпотетичне та лише теоретичне.

 

Раніше  президент Європейської ради Дональд Туск повідомив, що на саміті країн ЄС, який проходив у Брюсселі сьогодні, 24 листопада, було схвалено угоду про Brexit.

 

Як повідомлялося, 19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.