Новини 16:19

Луценко заявив, що в Одесі призупинять все будівництво

Глава ГПУ наголосив, що впровадження електронної системи розгляду дозвільної документації на будівництво зменшує корупційні ризики.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що в Одесі на місяць призупинять усі будівельні роботи в Одесі, а також – здійснять перевірку дозвільної документації забудовників. Про це у вівторок, 4 грудня, він заявив на брифінгу в Одесі.

 

"Я сьогодні попросив губернатора в рамках його повноважень і міністра внутрішніх справ зупинити все будівництво, здійснити перевірки документів, причому розпочати це буквально через тиждень. За тиждень ми запропонуємо алгоритм, і всі будівельники повинні показати свої документи. Почнемо з Одеси, а потім далі", – зазначив генпрокурор.

 

За його словами, насильство на вулицях пов'язане, зокрема, з незаконною діяльністю забудовників.

 

"У багатьох випадках насильство на вулицях відбувається через протистояння різних забудовників. Потрібно розібратися, чому навколо будівництва стільки напівкримінальної та кримінальної активності. Відповідь очевидна: більшість забудовників не мають повного пакета документів і користуються наближеністю до влади, щоб отримати шматок землі", – переконаний глава ГПУ.

 

Водночас він проінформував, що керівник Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) Олексій Кудрявцев зазнає атак після впровадження електронної системи дозвільної документації та низки кадрових рішень.

 

"Можу запевнити, що захищатиму людей, які борються з корупцією в рамках своїх службових повноважень", – підкреслив Луценко.

 

Крім того, він додав, що впровадження електронної системи розгляду дозвільної документації на будівництво зменшує корупційні ризики в галузі будівництва.

 

Генпрокурор нагадав, що вже затримані на хабарах троє керівників обласних ДАБІ, одного з них відсторонено від посади.

 

Нагадаємо, 26 вересня прокуратура Одеської області подала клопотання до суду про арешт без права внесення застави трьох підозрюваних у замаху на одеського активіста Олега Михайлика.

 

22 вересня в центрі Одеси невідомі стріляли в активіста Олега Михайлика. До складу слідчо-оперативної групи з розслідування замаху на одеського громадського діяча Олега Михайлика увійшли працівники СБУ.  Правоохоронці розглядають п'ять версій щодо причин замаху на активіста, а саме: перша версія пов'язана з його громадською діяльністю, друга – з проблематикою по "Золотому берегу" (справа ошуканих інвесторів одеського ЖК "Золотий берег"), третя – з проблематикою по "Успіху" (справа щодо нових власників авторинку "Успіх" в Одесі), четверта – особистісні відносини, п'ята версія – невстановленими особами з хуліганських спонукань.

 

24 вересня генеральний прокурор Юрій Луценко провів нараду з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим через напади на активістів в Одесі.

схожі новини