Новини 17:25

Справи Майдану. ГПУ скерувала до суду обвинувачення щодо заступника голови одного з судів Києва

Також прокурором до Верховного суду подано клопотання про зміну підсудності.

Генеральна прокуратура України передала до суду обвинувальний акт щодо заступника голови Дніпровського районного суду Києва, якому інкримінують винесення завідомо неправосудних рішень про застосування запобіжних заходів до активістів Революції Гідності. Про це в четвер, 6 грудня, повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко.

 

"Передано до суду обвинувальний акт стосовно заступника голови Дніпровського районного суду м. Києва за фактами винесення завідомо неправосудних рішень про застосування запобіжних заходів, у тому числі тримання під вартою, щодо 4 осіб, яких 18.02.2014 працівниками правоохоронних органів незаконно затримано, сфальсифіковано матеріали провадження і притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито участь у масових заворушеннях, а до суду подані незаконні клопотання про їх арешт", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, здійснене за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудних ухвал, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене з корисливих мотивів та в інших особистих інтересах).

 

"Оскільки обвинувачений працював у суді, до підслідності якого належить здійснення кримінального провадження, одночасно з передачею обвинувального акту, прокурором до Верховного суду подано клопотання про зміну підсудності та передачу справи до іншого суду", – наголосили в ГПУ.

 

Нагадаємо, 1 листопада Генеральна прокуратура повідомила, що завершила досудове розслідування щодо двох колишніх працівників ПМОП "Беркут",  проти колишнього заступника начальника сектору кримінального розшуку одного із райуправлінь міліції Києва та оперуповноваженого цього підрозділу, а також стосовно керівника апарату Дарницького районного суду Києва.