Новини 17:54

У Данії запропонували встановити міжнародний моніторинг ситуації в Азовському морі

Водночас Самуельсен зазначив, що російська агресія в Керченській протоці знову демонструє серйозність конфлікту.

Данія запропонувала країнам-членам ОБСЄ розглянути можливість встановлення міжнародного моніторингу ситуації в Керченській протоці та Азовському морі через атаку Росії на українські кораблі. Про це повідомив міністр закордонних справ та розвитку Данії Андерс Самуельсен на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ в Мілані.

 

За його словами, Данія непохитно підтримує суверенітет, незалежність, єдність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

 

"Ми закликаємо Росію наслідувати цей приклад. Ми засуджуємо анексію Криму, яку ми не визнаємо, і приєднуємося до заклику інших виконати Мінські угоди у повному обсязі", – заявив Самуельсен.

 

Водночас він зазначив, що російська агресія в Керченській протоці знову демонструє серйозність конфлікту.

 

"Необхідно розглянути можливість встановлення міжнародного моніторингу ситуації у Керченській протоці і в Азовському морі", – наголосив Самуельсен.

 

Також він засудив факти перешкоджання діяльності спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

 

Крім того, Самуельсен підкреслив, що спостерігачі повинні мати безпечні умови для ведення діяльності по всій території України, у тому числі у тимчасово окупованому Криму і вздовж усього українсько-російського кордону, що не контролюється українською владою.

 

Данський міністр додав, що СММ відіграє ключову роль міжнародного спостерігача, який надає звіти про ситуацію на Донбасі. Він повідомив, що на підтримку діяльності СММ ОБСЄ Данія додатково виділить понад 550 тис. євро.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

 

29 листопада заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, почали вивозити із СІЗО в окупованому Сімферополі. 30 листопада заступник Громадської спостережної комісії Москви Єва Меркачева повідомила, що більшість українських моряків, заарештованих у Криму після інциденту в Керченській протоці, перебувають під вартою у ізоляторі "Лефортово", що у Москві. 

 

Також 27 листопада  слідчі Служби безпеки України в Одеський області та прокурори Військової прокуратури Південного регіону України оголосили підозру вісьмом військовим Прикордонної служби ФСБ та Збройних сил РФ, їм інкримінують ведення агресивної війни, замах на умисне вбивство.

схожі новини