Новини 19:15

До РФ етапують "українського диверсанта" Панова

Як зазначається, лише 5 грудня політв'язня етапували з Москви до анексованого Сімферополя.

У четвер, 6 грудня, українського політв'язня Євгена Панова, незаконно засудженого в анексованому Криму у "справі диверсантів", етапували з окупованого Криму до Росії. Про це повідомила адвокат Ольга Дінзе.

 

Як зазначається, лише 5 грудня Панова етапували з Москви до анексованого Сімферополя.

 

За даними адвоката, політв'язня етапують до російського Краснодару.

 

Водночас їй невідомо, для чого Панова напередодні етапували до Криму. Вона зазначила, що у неї є дві версії таких дій: перша – етапування для допиту у справі про вбивство чиновника ФСБ; друга – етапування для розміщення у колонії суворого режиму Сімферополя.

 

Однак Дінзе наголосила, що жодна з версій не є підтвердженою.

 

Своєю чергою, брат політв'язня Ігор Котелянець підтвердив інформацію про те, що Панова етапують до Краснодару. Причина етапування його до Криму напередодні брату Панова також невідома.

 

Як повідомлялося, 13 липня в окупованому Криму підконтрольний Москві суд виніс вирок фігуранту справи "українських диверсантів" Євгену Панову, засудивши його до восьми років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

 

Панова визнали "винним" за всіма інкримінованими йому звинуваченнями, а саме: ст. 281 КК РФ (підготовка диверсії), ст. 222 частина 3 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів), ст. 226.1 частина 3 КК РФ (Контрабанда вогнепальної зброї або його основних частин, вибухових пристроїв, боєприпасів, зброї масового ураження).

 

Нагадаємо, ФСБ Росії у серпні 2016 року заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований українською розвідкою. У цій справі затримали Євгена Панова та Андрія Захтея. У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією.

 

Захтей подав заяву в Слідчий комітет РФ щодо жорстоких тортур з боку працівників ФСБ. Раніше координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що свідчення ФСБ щодо своєї диверсійної діяльності в Криму Панов дав під тортурами. У липні російський "Коммерсант" із посиланням на адвоката Алєксандра Попкова повідомив, що Захтей уклав угоду зі слідством.

схожі новини