Новини 10:57

"Азовський пакет санкцій". Порошенко заявив, що настав час відповісти Путіну на агресію в морі

Президент заявив, що Москва регулярно порушує міжнародні правила мореплавства.

Президент Петро Порошенко заявив, що недостатньо жорстка реакція міжнародної спільноти на агресію Росії проти України, анексію нею Криму та розв'язування бойових дій на Донбасі у 2014 році дозволила Москві продовжувати наступ, порушувати міжнародні правила і договори, і найменшою відповіддю світу, зокрема на атаку РФ проти українських кораблів, було б прийняття "Азовського пакета санкцій". Про це йдеться у статті американського видання The New York Times.

 

"Оскільки Крим і Донбас під окупацією, наше спільне завдання - не допустити, щоб Росія вилила свою агресію в Азовське море. І "Азовський пакет санкцій" проти Росії був би найменшою відповіддю світу на цей час. Поки Захід говорить,  Путін діє. Настав час відповісти", - повідомив він.

 

 

"Крадіжка Кримського півострова Росією викликала засудження та економічні санкції усього світу. Але, оскільки з’являлися інші новини, про Москву забули і вона почала розробляти новий напад: міст завдовжки 12 миль між материковою частиною Росії та Кримом", - зауважив він.

 

За його словами, український народ не буде дивитися, як РФ продовжує свою повзучу анексію країни.

 

"Чотири роки тому, після нашої революції, Україна не спромоглася самотужки витримати російську військову авантюру. Але сьогодні ми сповнені рішучості і готові виступити проти Росії. Саме тому був запроваджений воєнний стан на території України поблизу російського кордону, щоб Україна змогла мобілізуватись, якщо Росія зважиться на посилення своєї агресії. Але нам також потрібна підтримка міжнародного співтовариства у формі подальших санкцій проти Москви за її останній напад", - наголосив глава держави.

 

Зокрема, Порошенко відзначив, що російська атака в Керченській протоці та Чорному морі 25 листопада не була окремою подією, адже з 2014 року Москва регулярно порушує міжнародні правила мореплавства та договори в обох цих водах та Азовському морі.

 

"Вона викрала наші енергоресурси та рибні ресурси, завдала шкоди засобам існування України, заблокувала трафік та торгівлю в наших портах. Влітку Росія підвищила напруженість, регулярно затримуючи комерційні кораблі, що прямували в українські порти", - сказав він.

 

Крім того, він додав, що Росія бере участь в економічній війні, намагаючись повільно придушити українські експортні ринки, і слова західного засудження цієї осені лише погіршували поведінку Росії.

 

"Українські кораблі, що ніколи не проявляли агресію проти російського військово-морського флоту, ніколи не відкривали вогонь, незважаючи на те, що їх підбурювали, були атаковані із відкриттям вогню та захоплені на шляху додому в міжнародних водах", - уточнив президент.

 

"Це було неспровокованим військовим нападом російських збройних сил на Україну. Москва не сховалася за "маленькими зеленими людьми", як це було в Криму в 2014 році, її військовослужбовці не були у "відпустці", як стверджувалося, коли в той же рік на східній Україні почалися бойові дії. Москва цього разу навіть не намагається обманути світ", - підкреслив Порошенко.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

 

29 листопада заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, почали вивозити із СІЗО в окупованому Сімферополі. 30 листопада заступник Громадської спостережної комісії Москви Єва Меркачева повідомила, що більшість українських моряків, заарештованих у Криму після інциденту в Керченській протоці, перебувають під вартою у ізоляторі "Лефортово", що у Москві. 

 

Також 27 листопада  слідчі Служби безпеки України в Одеський області та прокурори Військової прокуратури Південного регіону України оголосили підозру вісьмом військовим Прикордонної служби ФСБ та Збройних сил РФ, їм інкримінують ведення агресивної війни, замах на умисне вбивство.

схожі новини