Новини 16:10

Міжнародний кримінальний суд визнав анексію Криму міжнародним збройним конфліктом

МКС вивчає чотири повідомлення щодо вчинення Кремлем воєнних злочинів на окупованому півострові.

Міжнародний кримінальний суд  визнав ситуацію в незаконно анексованому Криму міжнародним збройним конфліктом між Україною та Росією. Про це йдеться в опублікованому офісом прокурора МКС звіті з попереднього розслідування за 2018 рік, передає прес-служба прокуратури Автономної Республіки Крим на своїй у Facebook.

 

“У звіті підтверджено надану прокурором МКС у 2016 році кваліфікацію ситуації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, яка виникла не пізніше 26 лютого 2014 року, як міжнародного збройного конфлікту між Україною та Російською Федерацією“, – йдеться у повідомленні.

 

За наданою оцінкою, до цієї ситуації продовжує застосовуватися право міжнародних збройних конфліктів (міжнародне гуманітарне право). МКС вивчає чотири повідомлення щодо вчинення Кремлем воєнних злочинів на окупованому півострові: повідомлення щодо вчинення державою-окупантом воєнних злочинів: переміщення та видворення осіб, переміщення засуджених, порушення права власності, а також примус громадян України – жителів тимчасово окупованої території до служби в Збройних силах Російської Федерації.

 

Нагадаємо, 11 вересня Міжнародний кримінальний суд в Гаазі повідомив, що продовжить виконувати свою роботу попри погрози радника президента США з питань нацбезпеки Джона Болтона, який заявив про готовність Вашингтона запровадити санкції проти МКС у разі розслідування проти американських військ в Афганістані.

схожі новини