Новини 17:49

У армії США заявили про необхідність відповіді на атаку Росії в Азовському морі

За словами Данфорда, атака багато говорить про російську "повагу" до міжнародних норм і стандартів.

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Джозеф Данфорд повідомив про необхідність міжнародної відповіді на російську атаку проти України в Керченській протоці, водночас в адміністрації американського президента Дональда Трампа не обговорювали можливість дати військову відповідь. Про це він заявив Washington Post.

 

За словами Данфорда, захопивши українські кораблі в Керченській протоці, Росія продемонструвала свою зневагу до глобальних правил і свій намір випробувати Захід

 

"Атака багато говорить про російську повагу до міжнародних норм і стандартів. Те, що сталося в Азовському морі, вписується в закономірну поведінку, яка охоплює Грузію, Крим і Донбас в Україні", – заявив він.

 

Своєю чергою, у Washington Post зауважили, що атака в Керченській протоці, яка сполучає Азовське і Чорне моря, стало ілюстрацією російської переваги над Україною. Після неї також з’явилися побоювання спалаху повномасштабного конфлікту між країнами, хоча Москва вже чотири роки підтримує війну на Донбасі і окупувала український Крим.

 

"Ми ставимося до цього як до протистояння, яке за крок від збройного конфлікту, у якому Росія насправді намагається випробувати рішучість міжнародної спільноти захистити існуючі правила. У даному випадку йдеться про реакцію на порушення суверенітету", – підкреслив Данфорд.

 

Також він додав, що потрібна певна міжнародна відповідь, яка може бути суто дипломатичною і економічною, або ж Росія продовжить свої агресивні дії.

 

Крім того, у Washington Post резюмували, що реакція Данфорда і міністра оборони США Джима Меттіса ілюструють те, як Вашингтон намагається знайти баланс між бажанням підтримати суверенітет України, зупинивши російські амбіції, і при цьому не вступати у військову конфронтацію з Москвою.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

 

29 листопада заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, почали вивозити із СІЗО в окупованому Сімферополі. 30 листопада заступник Громадської спостережної комісії Москви Єва Меркачева повідомила, що більшість українських моряків, заарештованих у Криму після інциденту в Керченській протоці, перебувають під вартою у ізоляторі "Лефортово", що у Москві. 

схожі новини