Новини 20:00

У Німеччині заявили, що не будуть ініціювати запровадження нових санкцій проти РФ через агресію в Азовському морі

Маас також зазначив, що не бачить консенсусу серед країн ЄС для нових санкцій.

Німеччина не буде пропонувати запровадити нові санкції проти Росії через атаку на українські кораблі в Азовському морі. Про це в п'ятницю, 7 грудня, повідомив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

За його словами, серед країн Європейського Союзу немає консенсусу з питання про введення нових санкцій щодо РФ.

 

"Зараз я вважаю, що неправильно говорити про нові санкції, тому що додаються зусилля знизити напруженість", – наголосив Маас.

 

Водночас він додав, що "з німецької сторони пропозицій про нові санкції не буде".

 

Як повідомлялося, 6 грудня міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів зустріч з главою МЗС Німеччини Гайко Маасом, у ході якої сторони обговорили питання звільнення з російського полону українських моряків. 

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

 

29 листопада заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, почали вивозити із СІЗО в окупованому Сімферополі. 30 листопада заступник Громадської спостережної комісії Москви Єва Меркачева повідомила, що більшість українських моряків, заарештованих у Криму після інциденту в Керченській протоці, перебувають під вартою у ізоляторі "Лефортово", що у Москві.