Новини 20:26

Україна висловила протест через арешт адвоката Курбедінова

У МЗС переконані, що звинувачення в "демонстрації атрибутики або символіки екстремістських організацій" має безпідставний та сфабрикований характер.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест РФ через незаконне рішення російського окупаційного "суду" у Сімферополі засудити кримськотатарського активіста та адвоката Еміля Курбедінова до п'яти діб адміністративного арешту. Про це в п'ятницю, 7 грудня, повідомляє прес-служба відомства.  

 

"Еміль Курбедінов є одним з ключових адвокатів у справах громадян України, незаконно утримуваних Росією за сфабрикованими та політично мотивованими звинуваченнями. Віднедавна він також захищає одного з військовополонених українських моряків. Власне, саме останній факт міг спричинити його затримання", – йдеться в повідомленні.

 

У МЗС переконані, що звинувачення в "демонстрації атрибутики або символіки екстремістських організацій" має безпідставний та сфабрикований характер.

 

"Насправді ж Росія намагається позбавити українських громадян – політичних в’язнів в РФ та на окупованих територіях права на захист шляхом залякувань та утисків тих, хто підтримує українських заручників Кремля та захищає їх у судах. У цьому зв’язку, ми стурбовані тим, що тактика постійних адміністративних стягнень, яка використовується у Росії для "виснаження" опозиційних активістів, переноситься до окупованого Криму", – зазначається в повідомленні.

 

Крім того, у МЗС засудили відповідну практику і закликали Росію негайно її припинити.

 

"Росія повинна повністю виконати відповідні резолюції ГА ООН, прийняті в 2014, 2016, 2017 роках, а також рішення Міжнародного Суду щодо проміжних заходів у справі України проти РФ, ухвалене у 2017 році. Ми закликаємо міжнародну спільноту посилювати політико-дипломатичний та санкційний тиск на країну-агресора до моменту деокупації Криму та звільнення усіх незаконно утримуваних Росією українців", – додали у відомстві.

 

Нагадаємо, 7 грудня підконтрольний Росії Київський районний "суд" Сімферополя заарештував адвоката Еміля Курбедінова. Його арештували на п'ять діб за статтею 20.3 КоАП Росії (пропаганда або публічне демонстрування атрибутики або символіки екстремістських організацій).  

схожі новини