Новини 18:29

В Нідерландах проходять акції "жовтих жилетів"

В Гаазі мітингувальникам поліція перекрила доступ до Бінненхофу, в якому знаходяться парламент Нідерландів і резиденція прем'єр-міністра

В Нідерландах відразу в декількох містах слідом за Францією та Бельгією також проходять акції "жовтих жилетів". Про це повідомляє NOS.

 

Як повідомляється, акції проходять в Гаазі, Роттердамі, Амстердамі, Маастрихт, Ейндховені та Алкмар.

 

В Гаазі мітингувальникам поліція перекрила доступ до Бінненхофу, в якому знаходяться Генеральні штати (парламент Нідерландів) і резиденція прем'єр-міністра, зате проводити демонстрацію було запропоновано на площі поруч з Бінненхоф.

 

Наголошується, що у всіх містах акції не численні. На жилетах різні написи: на одних - невдоволення політикою уряду, інші вимагають доступну медицину і освіту, зменшення податків та покращення рівня життя.

У Нідерландах на протести вийшли сотні "жовтих жилетів"

Нагадаємо, в Брюсселі спалахнули сутички між учасниками протесту в жовтих жилетах та правоохоронцями, понад 100 осіб затримано у різних районах міста.

 

Раніше МВС Франції повідомило, що двоє людей загинули та ще 552 отримали травми різного ступеня тяжкості внаслідок масштабних протестів "жовтих жилетів" проти підвищення цін на паливо.

 

Нагадаємо, 18 листопада у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів. 

 

19 листопада у МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів.