Новини 12:20

В КНДР відреагували на нові санкції США

США вирішили ввести санкції проти трьох чиновників Північної Кореї.

Північна Корея  засудила рішення Сполучених Штатів Америки щодо введення санкції проти трьох північнокорейських чиновників, включаючи помічника лідера КНДР Кім Чен Ина. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Так, Вашингтон вирішив запровадити проти них санкції після повідомлень про порушення згаданими особами прав людини.

 

Зазначається, що денуклеаризація КНДР досягла невеликого прогресу після зустрічі Кім Чен Ина та американського лідера Дональда Трампа на історичному саміті в Сінгапурі у червні. Так, обидві сторони досі не призначили дату переговорів між держсекретарем США Майком Помпео та генералом КНДР Кім Йон Чолем, які були різко скасовані у листопаді.

 

Зокрема, визнаючи готовність глави Білого дому до "покращення відносин", Пхеньян звинуватив Держдеп США у намаганні повернути відносини між країнами до минулорічного статусу, який відзначався "обміном вогнем".

 

Своєю чергою, МЗС КНДР у своїй заяві відзначило, що Вашингтон "вісім разів запроваджував санкції проти компаній, приватних осіб і кораблів не тільки Північної Кореї, але також Росії, Китаю та інших країн..."

 

Крім того, у заяві наголошується, що якщо американська адміністрація вважає, що посилення санкцій і тиску змусить Пхеньян відмовитися від своєї ядерної зброї, "це буде вважатися її найбільшим прорахунком і назавжди заблокує шлях до денуклеаризації на Корейському півострові - результат, якого ніхто не бажає".

 

Нагадаємо, 19 вересня президент Південної Кореї Мун Чже Ін повідомив, що лідер КНДР Кім Чен Ин погодився закрити один з основних ядерних комплексів, а також знищити ключові ракетні об'єкти в присутності іноземних експертів.

 

18 вересня в КНДР для участі в двосторонньому саміті з північнокорейським лідером Кім Чен Ином прибув президент Південної Кореї Мун Чже Ін.